אצטדיון האיתיחאד של מנצ'סטר סיטי
צ'אבי

צ'אבי

אצטדיון האיתיחאד, מקדש של כדורגל התקפי

שיחות על אצטדיונים ומגרשים ביתיים באנגליה יעסקו לרוב באצטדיונים מוכרים וטובים כמו אנפילד של ליברפול, אולד טראפורד של יונייטד ו-וומבלי הענק של נבחרת אנגליה.
האצטדיונים הנ״ל מוכרים בכל העולם כאצטדיונים שחוו היסטוריה עשירה, הנפות גביעים, שבירת שיאים, זכיות ובעיקר בהיותם אצטדיונים ביתיים שקשה לצאת מהם עם נקודות.
אבל חובבי הכדורגל שטסים לאנגליה בשנים האחרונות ורוצים ליהנות מחוויית כדורגל עם חגיגת שערים ולצפות באלופה המכהנת – המכונה שבנה פפ, הולכים היום לאצטדיונה של מנצ׳סטר סיטי האיתיחאד, או בשמו הרשמי – הסיטי אוף מנצ׳סטר.

כל הדרכים מובילות לכדורגל

בתקופת תכנון בנייתו היו לו ייעודים שונים, אחד היה לאולימפיאדה, אחר למשחקים של חבר העמים הבריטי (איחוד אירופאי מישהו?) ולבסוף הוחלט שישמש כאצטדיון כדורגל. בשנת 2003, הוא הפך לאצטדיונה הביתי של מנצ׳סטר סיטי, כחלק ממהפכה שעברה הקבוצה התכולה של העיר מנצ׳סטר.

מי צריך קבוצה ביתית כשיש קבוצה כזאת התקפית. כל השערים של סיטי בשנה האחרונה

אצטדיון של כדורגל איכותי

יסלחו לי מאמני העבר של ליברפול ויונייטד, אבל באנפילד ובואולד טראפורד לא תמיד מגיעים לצפות בקונצרטים. לאורך השנים הקבוצות התאפיינו במשחקי בית קשים אבל לא בקבוצות שיודעות להרשים במספר גבוה של שערים או בכדורגל ססגוני במיוחד.
בכל הקשור למנצ׳סטר סיטי, הקבוצות עתירות הכוכבים שהעמיד המועדון, הציגו תמיד משחק התקפה מצוין וכדורגל מרהיב.
אצטדיון ביתי נועד בראש ובראשונה כדי לשמור על יתרון ולהרתיע יריבות. תחושת הלחץ והעידוד המאסיבי של הקהל, משפיעים לצד מסורת ארוכת שנים ולחימה של השחקנים על המגרש. אבל היום אוהדים מסביב לעולם שרוצים ליהנות מתצוגת כדורגל איכותית, בוחרים לצפות בה גם במגרשים ביתיים פחות כמו הקאמפ נואו והסיטי אוף מנצ׳סטר, שמבטיחים ולרוב מקיימים, משחקים מהנים לאוהדים מסביב לעולם ותמורה נאה להוצאה הנדיבה שהושקעה בכרטיס למשחק.

הידעתם?

  • האיתיחאד מציע 55,100 מקומות
  • הוא אירח ב-2004 משחק של נבחרת אנגליה
  • יש לו מספר שמות לא רשמיים: ”איסטלנדס“, ה״קאמפ בלו״ (הרפרנס מה״קאמפ נואו״), אחרי שנרכש ב-2008 על ידי אבו דאבי יונייטד גרופ, חלק מהאוהדים קראו לו ״מיד איסטלנדס״.
  • מתוכננת הרחבה שתגדיל את מספר המושבים ל-61,000.
  • סיור באצטדיון עולה 25 ליש״ט

מתי לנסוע?

הרבה שואלים אותי על המלצות, מבקשים ממני עצות ועוצרים אותי ברחוב לחתימות.
הנה אני כאן כדי לענות על השאלות המעניינות באמת.
המשחק שהביא בשנה שעברה את האליפות לסיטי על חשבונה של ליברפול העיקשת, היה בניצחון של סיטי על ליברפול באותו משחק ביתי בחודש ינואר. הירייה בליבה של ליברפול באותו משחק עם הגול של סאנה, הייתה להפסד היחיד של סגנית האלופה וזהו המפגש המעניין ביותר שיש לפרמיירליג להציע.
אם אתם שואלים אותי, זה משחק יותר מעניין מהקלאסיקו, וברמה של משחק נוקאאוט בליגת האלופות.
ואם הזכרנו את האלופות, הייתי ממליץ לעקוב אחרי סיטי העונה במפעל. פפ חייב מתמיד להשקיע את כל מרצו כדי להתקרב שוב אל הגביע הרחוק ממנו מרחק שנות אור, מאז הזכייה ההיא עם ברצלונה, ויהיה מעניין מאוד לראות מה סיטי תעשה העונה בשלבי הנוקאאוט.
אז פתחו יומנים ובואו לראות הצגת כדורגל באצטדיון האיתיחאד.

לתפוס משחק אליפות באיתיחאד. הניצחון של סיטי אשתקד

יכול לעניין אותך גם:

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email