אליפות אוסטרליה הפתוחה
צ'אבי

צ'אבי

אליפות אוסטרליה הפתוחה מציגה: הכל פתוח

נפתח בווידוי: טורניר אליפות אוסטרליה הפתוחה הוא בלי כל ספק וללא תחרות, הגראנד סלאם האהוב עלי. הוא לא ייחודי כמו הרולאן גרוס, לא ממלכתי כמו ווימבלדון ולא יוקרתי כמו ה-יו.אס אופן. אבל משהו באופן ההתנהלות שלו, המשחקים והמתח שהוא מייצר, וההפתעות שהוא מנפק בשילוב עם התקופה שבה הוא מתקיים, יוצרים שילוב מנצח שמשאיר אותי צמוד למסך כבר משלבי הפתיחה, ובשעות לא קונבנציונליות. וזה עוד לפני שדיברתי על הזיכרונות שהוא מעורר בי. זאת הייתה הפעם הראשונה שבה נשאבתי לטורניר טניס גדול כצופה, כשבלי יכולת להתנגד, החליף הכדור הירוק של הספורט הלבן את זה של עולם הכדורגל המוכר כל כך. הייתי בתחילת שנות העשרים שלי, בארץ זרה, מול מסך טלוויזיה ענקי והמון אפשרויות, שהתנקזו למה שהתבררה בסוף כאהבת אמת – אליפות אוסטרליה בטניס.

כרטיסים לליגה הספרדית

קופצים קדימה: אליפות אוסטרליה הפתוחה 2019

מאז ועד היום עברו הרבה אייסים בנהר. אני כבר לא ממש זוכר איך זה להיות בן עשרים וגם אליפות אוסטרליה עצמה התבגרה ועברה אי אילו שינויים, בעיקר בתחום המשטח, שעבר מתיחת פנים והפך לאקרילי ולמעט יותר ידידותי לשחקנים. אלה מביניהם שיגיעו לאליפות אוסטרליה הפתוחה 2019 צפויים לפגוש גם שיפור ברמת סכום הזכייה, שיעלה בכעשרה אחוזים לעומת הפרס הקודם, ויעמוד על 43 מיליון דולר, בזכות הסכם חסות ענק עם מותג ליקר סיני. נכון לרגע זה, מרבית המדורגים המובילים אמורים להיות שם, גם אם לא בשיא כושרם, אבל עם הרבה רצון להוכיח ולקטוף עוד תואר עם תחילת השנה הנוכחית.

מי שלצערו הרב ייאלץ להחמיץ את הטורניר הוא הארגנטינאי חואן מרטין דל פוטרו. המדורג חמישי בעולם הפך את 2018 לאחת העונות הטובות שלו עם דירוג שיא (שלישי בעולם) וחזרה מהפציעות שהפריעו לו בשנים האחרונות, אבל חתם את השנה עם פציעה בפיקת הברך בטורניר שנגחאי וכאמור לא יגיע למלבורן השנה. מי שכן יהיה שם (לפחות נכון לעכשיו) הוא רפאל נדאל, שהעדיף לוותר על ההכנה ופרש מטורניר דוחא בטרם ההתמודדות בכדי לא לסכן את שריר הירך שלו, ולהגיע מוכן ככל הניתן לגראנד סלאם הראשון של השנה. נובאק דג׳וקוביץ׳ לעומתו דווקא התאמץ מאד בדוחא, בניסיון שלו לפתוח את 2019 בהצלחה, אולם זה לא ממש צלח כשהודח בחצי הגמר על ידי רוברטו באוטיסטה הספרדי, שגם המשיך לזכייה בטורניר כולו, והוסיף גביע תשיעי בקריירה לארון. רגע, ומה עם פדרר?

שווייצרי, סרבי וספרדי נפגשים באוסטרליה

מבחינת הפנומן השווייצרי, אליפות אוסטרליה הפתוחה 2019 מקבלת משמעות סופר חשובה, כשבראיון לקראת הטורניר בדצמבר האחרון נזרקו מצידו רמזים על פרישה אפשרית ב-2020. אלוף אוסטרליה הפתוחה הנוכחי ומי שמחזיק בתואר שש פעמים בסך הכל, חולם להגן עליו ולפתוח את השנה, שעלולה להיות האחרונה בקריירה הענפה שלו, עם תואר והישג משמעותי נוסף, שייתן לו הרבה בטחון להמשך העונה. ״אני מרגיש מוכן״ הוא הצהיר באותו ראיון, ושם סוף לשאלות לגבי המוכנות הפיזית והמנטלית שלו. בגיל 37, זכייה בגראנד סלאם נוסף תהיה משהו שלבטח יידברו עליו, אבל גם התרסקות בשלבים המוקדמים של התחרות תגרור תגובות ועלולה להשאיר כתם קטנטן על גיליון הקריירה המפואר של פדרר. כך או כך, נראה שללא מעט שחקני מפתח בצמרת הטניס העולמי יש מה להוכיח ועל מה להילחם באליפות אוסטרליה הקרובה. אני בכל אופן, לא מתכוון לוותר על התענוג להרגיש לכמה רגעים טובים שוב בן עשרים וקצת. אליפות אוסטרליה הפתוחה – הנה אנחנו נפגשים. שוב.

כרטיסים לליגה האנגלית

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email