אליפות ארצות הברית הפתוחה בטניס - הגביע לנובאק דג'וקוביץ?
צ'אבי

צ'אבי

אליפות ארצות הברית הפתוחה – כשהמכונה חוזרת לעבוד

אליפות ארצות הברית הפתוחה מעבר לפינה, ורציתי לקחת את ההזדמנות ולצאת בהצהרה ברורה. נובאק דג’וקוביץ הוא המועמד מספר אחד שלי לזכייה, והוא גם הולך לזכות בתואר הזה. להערכתי אפילו די בקלות. כבר יותר משנתיים שכל עולם הטניס מחכה שנולה יחזור לעצמו. בשנתיים האחרונות, וזה לא סוד בעולם הטניס, נולה זה לא זה. מאז שהפך לאבא, לא הצליח נובאק דג’וקוביץ למצוא את הנוסחה המוצלחת בין משפחה לבין הטניס. הפסדים לא לעניין, משברים מנטליים תוך כדי משחקים (אולי החלק שהיה הכי חזק במשחק של דג’וקוביץ), החלפת מאמנים (עד שחזר למקורות לאחרונה ולאיש שהביא להצלחה הגדולה שלו ) – הכל קרה לו, חוץ מלחזור ולהציג את הטניס הכל כך טוב ומוכר שלו. טניס שהוא נורא רובוטי מצד אחד, אבל כך כל מלא במחשבה, כישרון ועוצמה. עד אשר הגיע לו טורניר ווימבלדון ונולה הזכיר לעולם שכשהוא בכושר – הוא הטניסאי הטוב בעולם כיום.

[adrotate banner=”3″]

משחק חצי גמר ווימבלדון גברים, הפגיש את נובאק דג’וקוביץ מחד ואת רפאל נדאל מהצד האחר – שתי אגדות טניס חיות, לעוד אחד ממפגשי העל ביניהם. אלא שהפעם, נולה חזר להציג את הטניס הכל כך איכותי שלו, שזה בדיוק סגנון הטניס שרפאל נדאל, על אף הופעה כמעט חלומית, לא יכול לו. לכל כדור של נדאל לנולה הייתה תשובה, ובקטע המנטלי הייתה הרגשה שנולה רק הולך ומתעצם ככל שהמשחק ממשיך. שימו לב בתקציר המשחק, למשחק הסרב המצוין של נולה, שסוף סוף חזר להיות אפקטיבי ואיכותי, ולחבטות ההחזרה שפעם אחר פעם השאירו את רפאל נדאל ללא אונים.

[adrotate banner=”5″]

אם היינו צריכים הוכחה נוספת לכושר המטורף של נובאק דג’וקוביץ, קיבלנו דוגמא נוספת לכך בגמר טורניר סינסיניטי. הפעם, הקורבן התורן היה היריב המיתולוגי של נובאק ונדאל, המאסטרו השוויצרי, רוג’ר פדרר. גם ממנו דג’וקוביץ לא התרגש יתר על המידה וניצח אותו בשתי מערכות חלקות. בנוסף, היה לראשון בהיסטוריה שזוכה בגולדן מאסטרס – זכייה בכל תשעת טורניר המאסטרס בסבב. איזה כושר מטורף. צפו בתקציר.

בחודש ינואר, אחרי עוד הפסד מזעזע ובלתי מוסבר של נובאק בשמינית גמר הגראנד סלאם באוסטרליה (הטורניר החביב עליו), היה נדמה כי התשוקה והחוסן המנטלי שכל כך אפיינו את השחקן הנהדר הזה לא יחזרו. בגיל 31 נולה ממציא את עצמו מחדש וחוזר לעצמו בכל הכוח. בטורניר אליפות ארצות הברית הפתוחה תהיה לו הזדמנות נוספת להוכיח שהוא מספר אחד בעולם. הימור שלי – הוא גם יצליח לעשות זאת.

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email