טורניר המאסטרס
צ'אבי

צ'אבי

המאסטרס של המאסטרס

טורניר סוף השנה בטניס, הלא הוא טורניר המאסטרס השנתי הנערך בלונדון, מתהווה בצעדי ענק, וזה זמן מצוין לדבר קצת על הייחודיות של הטורניר השנה. מסורתית, לאורך השנים, הרבה פעמים הטניסאים המובילים בעולם היו מוותרים על הטורניר הזה. מכיוון שמדובר על הטורניר האחרון בשנה, הגוף והראש כבר מותשים מעונת הטניס והכוכבים זקוקים למנוחה שלהם. כל זה השתנה בשנים האחרונות, עם הדומיננטיות של נדאל, פדרר ודג’וקוביץ, כך שלעשה, טורניר המאסטרס הפך בעצם לחלון הראווה של ספורטאי העל הללו, כאשר הם מתחרים באופן ישיר על תואר המאסטרס מחד, ועל המקום הראשון בדירוג העולמי מנגד. העניין הזה, של תחרות ישירה על המקום הראשון בין טובי הטניסאים בסבב, הופך את המשחקים ללא פחות ממרתקים ומרגשים לצפייה. כולנו זוכרים למשל איך מארי ניצח במפגש ישיר את דג’וקוביץ בגמר של 2016 ולקח מידיו את המקום הראשון בעולם באחד מהגמרים הגדולים של הסבב.

.

[adrotate banner=”3″]

הטורניר השנה, לדעתי, הולך להיות מעט שונה ממה שהיה בשנים האחרונות עם הרבה פציעות וחיסורים של שחקני מפתח. למעשה, זו אולי ההזדמנות האחרונה שגם נדאל, גם פדרר וגם דג’וקוביץ עדיין דיי בשיאם (בעיקר דג’וקוביץ שחזר לעצמו לאחרונה), וזו אולי ההזדמנות האחרונה לראות את שלושת הטיטאנים האלה נאבקים על התואר של סוף השנה במאסטרס לונדון. אני בכוונה לא מזכיר את מארי, כי איך שהוא נראה כרגע, הוא לא באמת קנדידט לזכייה ואני בספק רב מאוד אם הוא יצליח להשיג את הניקוד הדרוש בכלל להיכלל בטורניר הזה בסוף השנה.

דג’וקוביץ הוא הפייבוריט הגדול להשלים זכייה חמישית בתואר, ופדרר ונדאל ינסו לעצור אותו. לגביי פדרר אף פעם אי אפשר לדעת כיצד הוא יופיע לטורניר ובאיזה כושר הוא יהיה. הוא יכול להציג את הטניס המשובח שלו וללכת עד הסוף, אך גם יכול להתפרק כמו שקרה לו לא מעט בשנים האחרונות (הילד כבר בן 37). נדאל, שחקן הטניס החביב עלי בכל הזמנים, מגיע לטורניר מאסטרס לונדון לאחר שתי אכזבות גדולות בווימבלדון ובאליפות ארצות הברית הפתוחה – פעמיים הרגליים שלו לא הצליחו לסחוב אותו עד סוף הטורניר ומעניין יהיה לראות את המצב הפיזי שבו הוא יגיע עכשיו. אם הוא יצליח להתאושש מהפציעה האחרונה מארצות הברית וישחק כמה טורנירים לפני לונדון, יש לו סיכוי מצוין למנוע מדג’וקוביץ את זכייתו הצפויה.

באופן מאוד מפתיע, ולמרות שזכה בכל תואר אפשרי בטניס (ולפעמים יותר מפעם אחת) רפאל נדאל עדיין לא זכה בטורניר היוקרתי של המאסטרס בלונדון. עקב מצבו הפיזי והגופני, יכול מאוד להיות שזו ההזדמנות האחרונה שלו לזכות בתואר הזה, לפני שגופו כבר לא יוכל למשוך את הקריירה האדירה הזאת עוד. גם אם הוא יגיע לגמר, עדיין, ככל הנראה, הוא ייאלץ להתמודד מול דג’וקוביץ. בשנים האחרונות, ידו של הסרבי על העליונה באופן משמעותי. בשנת 2015 הוא ניצח בכל ארבעת המפגשים ביניהם. בשנת 2016 ניצח בכל שלושת המפגשים שלהם. ב2017 ו- 2018 הצליח נדאל לנצח משחק אחד בכל שנה (שניהם על חימר שם היתרון שלו עצום) אבל הפסיד לדג’וקוביץ את המשחק הקריטי ביניהם בחצי גמר ווימבלדון. כיף להיזכר בקרב האפי הזה.

.

[adrotate banner=”5″]

טורניר המאסטרס ייערך בקרוב בלונדון. השנה, אולי יותר מתמיד, מבטיח מאסטרס לונדון להיות מרתק, מרגש ואולי גם השואו האחרון של פדרר ונדאל בטורניר זה. מהרו להבטיח את מקומכם במשחקים.

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email