ווימבלדון - על אלופים וכדורים | צ'אבי
צ'אבי

צ'אבי

ווימבלדון – על אלופים וכיצד לצפות בהם

טורניר ווימבלדון מתקרב אלינו בצעדי ענק וזה זמן מצוין לדבר (שוב) על הגדולים מכולם, רוג’ר פדרר ורפאל נדאל. מה עוד ניתן לכתוב על שני הטיטנים האלה? הספורטאים שהגדירו מחדש יריבות ספורטיבית מהי, הטניסאים ששברו את כל השיאים האפשריים במשחק, מסתערים על הגראנד סלאם הכי יוקרתי של השנה (ויסלחו לי מעריצי הרולאן גארוס, ארצות הברית ואוסטרליה). נדאל ופדרר ממוקמים במקום הראשון והשני בעולם בהפרש מזערי אחד מהשני (ועד לפרסום הכתבה, יכולים עוד להחליף ביניהם מקומות). אז נכון, אנחנו בעיצומה של עונת החימר והרולאן גארוס ממש מעבר לפינה, אבל יריית הפתיחה של ווימבלדון כבר יצאה לדרך. פדרר כבר הודיעה כי ינוח ברולאן גארוס על מנת להגיע טרי לטורניר האהוב עליו. רפאל נדאל לעומתו, יסתער על הרולאן גארוס במטרה להשיג זכיה מספר 11 בטורניר החימר היוקרתי. כשיגיע חודש יוני, שני היריבים הענקיים האלה ינסו לכתוב עוד פרק בהיסטוריה הבלתי נגמרת של שני ענקי הדור. בדרך ינסו להפריע להם, ג’וקוביץ או דל פוטרו אבל ברור לכולם שכשהם במיטבם, היחידים שיכולים לעצור אותם זה הם עצמם.

מה הופך את היריבות הזאת לכל מיוחדת? אולי השוני הגדול בין סגנונות המשחק של השניים, האגרסיביות והכוחניות של נדאל, מול אינטליגנציית התנועה והסגנון הכל כך יפה ויעיל של פדרר. אולי זה בכלל הכבוד העצום שהם רוחשים אחד לשני? נדיר לראות בענף ספורטיבי יחידני, שני ספורטאים יריבים במשך כל כך הרבה שנים מתייחסים בכזה כבוד וממש בסוג של קדושה אחד כלפיי השני. נדאל ופדרר שינו את כל כללי היריבות שהכרנו עד עכשיו. לא לחינם המפגש הזה זכה לכינוי “הסופר קלאסיקו של הטניס”. עד לסוף 2017 נדאל ופדרר נפגשו 38 פעמים. מתוכם 24 מהמפגשים התקיימו במשחק גמר. על אף שבכל מה שקשור להישגים אישיים, רוג’ר פדרר מוביל על נדאל כמעט בכל קטגוריה, דווקא במפגשים האישיים ביניהם, ידיו של רפאל נדאל על העליונה עם 23 ניצחונות לעומת 15 בלבד של פדרר. יתרה מכך, אפילו בשנים 2004-2007 הנחשבות לשנות השיא של פדרר (בשנים אלו זכה ב-11 מתוך 16 תארי גראנד סלאם אפשריים) החזיק נדאל במאזן חיובי מול פדרר (8-6 לנדאל) ובכך היה לשחקן היחידי שהחזיק מאזן חיובי מול פדרר בשנים אלה.

אז אחרי שהתחממנו ואנחנו מחכים לפרק נוסף בהיסטוריה של רוג’ר פדרר ורפאל נדאל כל מה שנשאר, זה להזמין כרטיסים לווימבלדון וטיסות ללונדון לחודש יוני, וללכת לצפות בטורניר ווימבלדון המתקיים בפרוור בדרום העיר. עלול להיות רק מכשול אחד. המחיר. טורניר ווימבלדון נחשב לטורניר היוקרתי ביותר בעולם הטניס. משכך, גם הצפייה בשידור חי במגרש הוא עסק יוקרתי לא פחות. מבדיקה באתר האליפות הרשמי בסיבובים הראשונים של ווימבלדון, ניתן לקנות מנוי למשחקי היום עם כניסה למגרש המרכזי במחיר שמתחיל מ-1400 פאונד לאדם. ככל שהטורניר מתקדם לשלביו המכריעים, כך גם המחיר עולה בהתאמה. ברבע הגמר המחירים קופצים לרמת התחלתית של 2500-3000 פאונד לכרטיס וצפונה מכך – תלוי במיקום הכיסא באצטדיון שמעוניינים לרכוש. בחצי הגמר וטורניר גמר ווימבלדון, המחירים כבר דומים אחד לשני ויקרים מהותית מהשלבים שקדמו לשלבים אלו. עבור צפייה בחצי הגמר ניפרד מ- 5,500 פאונד, ועבור צפייה בגמר נשלם מחיר מטורף של 6,000 פאונד לכרטיס בודד. אין ספק שווימבלדון הוא טורניר הטניס המעניין והיוקרתי ביותר, אך לצערנו הוא גם מהותית היקר ביותר. גמר אפי נוסף בין הקרחון השוויצרי, רוג’ר פדרר, לבין הנמסיס המושבע, השור ממיורקה, רפאל נדאל, יהוו פיצוי הולם לאלו המוכנים לשלם אלפי פאונדים בשביל לקנות כרטיסים לווימבלדון ולזכות בחוויה מרתקת לכל החיים.

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email