סרינה וויליאמס בטורניר רולאן גארוס
צ'אבי

צ'אבי

מבט לעבר רולאן גארוס: הקאמבק של סרינה

ב-27 במאי ייצא לדרך טורניר רולאן גארוס 2018 ומי שמקווה להגיע אליו כשהיא מתחילה לגעת בשיא היכולת שלה היא סרינה וויליאמס. האמריקאית הפנומנלית חזרה השבוע לראשונה באופן רשמי לסבב ה-WTA המקצועני, כשגברה על זארינה דיאז הקזחית בטורניר אינדיאן וולס. זה היה המשחק הראשון של סרינה מזה שנה וחודשיים, ומבחינת טניס ברור שזה עדיין לא זה. סרינה ניצחה אמנם בשתי מערכות חלקות אבל התקשתה מאוד.  במערכה הראשונה היא הצליחה לשבור את ההגשות של דיאז רק במשחקון ה-11 לפני ניצחון 5:7 במערכה כולה, והמערכה השנייה הייתה מעין קומדיה של טעויות עם שישה משחקוני שבירה שבהם שתי השחקניות לא הצליחו לשמור על ההגשות שלהן עד שסרינה, שיאנית הזכיות בגרנד סלאמים, עם 23 לאורך הקריירה, הצליחה להרים את הראש מעל המים, לנצח 3-6 במערכה ולקחת את המשחק.

אבל כנראה שהמשחק עצמו לא היה החלק החשוב ביותר ביום הזה. כלומר, מובן שהפסד במשחק החזרה היה מהווה אנטי-קליימקס מצער עבור האמריקאית ואוהדיה, אבל הנחת היסוד מראש הייתה שטניסאית-על כמו סרינה, גם במצבה החלוד והטרוד ביותר, אמורה לגבור על יריבה שמדורגת במקום ה-53 בסבב הנשים, בצורה חלקה פחות או יותר. בכל אופן, כאמור, גמר הרולאן גארוס הוא כנראה היעד הראשון של סרינה ויש לה זמן לבנות כושר עד אליו.

אבל דומה שחשובה יותר הייתה ההכרזה שאיתה הגיעה וויליאמס למשחק. בעולם הספורט המקצועני של ימינו, במיוחד בצמרת שלו ובפרט כאשר מדובר בספורטאים אמריקאים, קשה להימנע מציניות כלפי הצהרות של ספורטאים ודיווחים על פרטים פיקנטיים שקשורים לחייהם האישיים. כאשר עניינים מיתוגיים נכנסים למשוואה, זה הופך להיות חשוד אף יותר.

אפשר אולי להניח את הציניות לרגע בצד כשמתייחסים לסיטואציה הנוכחית של סרינה. הזכייה האחרונה שלה בטורניר גראנד סלאם היתה באליפות אוסטרליה הפתוחה, כשגברה בגמר על אחותה ונוס בשתי מערכות. המשחק התקיים ב-28 בינואר. ב-1 בספטמבר של אותה שנה ילדה סרינה את בתה הבכורה. נכון. סרינה הייתה בהריון כאשר זכתה בטורניר הגראנד סלאם האחרון שלה. הנה לפניכם הישג בלתי נתפס שאף גבר לעולם לא יכול לטעון שהגיע אליו.

משחק הקאמבק השבוע התקיים, במקרה כנראה, בדיוק ביום האישה הבינלאומי. בראיון לאחר המשחק, סרינה התייחסה לכך ולא היססה לגעת גם בנושא הלידה שלה. “אני מאוד מתרגשת לחזור לקטנה שלי הביתה. זה הופך את כל העניין לעוד יותר מיוחד בשבילי. היום יום האישה, ויש לזה משמעות בשבילי בסיטואציה הנוכחית. עברה שנה וחודשיים מאז הטורניר האחרון שלי ואני גאה להיות פה”.

וכמובן שאי אפשר בלי להכניס קצת מיתוג לתוך הרגש – סרינה לא שכחה להזכיר את העובדה שהיא השיקה לוגו חדש שלה, האות S בזהב. “מבחינתי”, אמרה, “זהו סמל לעוצמה ולביטחון העצמי שלי, וגם זה קשור ליום הזה”. שבעה חודשים לאחר הלידה, שנה וחודשיים לאחר המשחק האחרון, היא מתחילה לחזור לעניינים וטורניר רולאן גארוס 2018 שם, בקצה זווית הראייה.

כשאחד הכתבים שאל אותה על כך שלא הייתה בשיא יכולתה, העוצמה והביטחון העצמי שלה התבטאו במבט קפוא וענייני ובדיבור בקול שקט. “אני יודעת בדיוק מתי אני רוצה להגיע לשיא. אני יודעת מתי אין טעם שאהיה בשיא. יש לי דרך לעשות ואני לא מודאגת, יצאתי אליה”. סרינה, כנראה, מסתכלת על כל משחק בנפרד, וכולם חלק מתהליך הכנה לקראת רולאן גארוס 2018.  הנתון המעניין הוא שדווקא רולאן גארוס הוא הטורניר הפחות טוב של סרינה מבין הגראנד סלאמים. היא זכתה בו “רק” שלוש פעמים ואל גמר הרולאן גארוס הגיעה רק פעם אחת נוספת. מעניין יהיה לראות אותה שם בגיל 36, אימא, מנסה לגעת שוב בגביע.

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email