פדרר לקראת גמר ווימבלדון 2018
צ'אבי

צ'אבי

פדרר מסתער על גמר ווימבלדון

עונת החימר מתקרבת לשיאה עם טורניר רולאן גארוס שיתקיים ממש בימים הקרובים, שבסיומו תפנה עונת החימר את מקומה לעונת הדשא. ובטניס, כשחושבים על מגרשי דשא, קודם כל חושבים על רוג’ר פדרר. הפנומן השווייצרי בן ה-36 שיחגוג 37 באוגוסט, שוב מסתער בכל הכוח על גמר ווימבלדון במה שיכולה להיות זכייתו התשיעית בקריירה בווימבלדון, ותואר הגראנד סלאם מספר 21 שלו. בשנים האחרונות, ובמיוחד בשנתיים האחרונות, פדרר נח במרבית השנה ומתרכז בטורנירים החשובים בלבד. זה עובד לו מצוין, שכן הוא זכה העונה בגראנד סלאם של אליפות אוסטרליה ובשנת 2017 השלים זכייה בשני גראנד סלאמים (אוסטרליה ו- ווימבלדון). בגילו המתקדם, פדרר לא יכול להרשות לעצמו להשתתף בכל כך הרבה טורנירים וההתמקדות שלו “בטורנירי הבית” היא חיונית להמשך ההצלחה המסחררת שלו בקריירה.

בדרך לטורניר גמר ווימבלדון 2018 מחכות לפדרר מספר משוכות לא קלות בכלל. לא ברור באיזה כושר יגיע נדאל לווימבלדון, אחרי שעבר עונת חימר מתישה, והאם בכלל הוא ישתתף. ככה שהסכנה כנראה לא תגיע מהכיוון של השור הספרדי. לעומת זאת, שחקנים כמו זברב, צ’יליץ, דימיטרוב, ת’ים וחואן מרטין דל פוטרו, בהחלט יכולים לסכן מאוד את פדרר השנה. עניין נוסף שיש לקחת בחשבון כאשר מנסים להעריך את סיכויי ההצלחה של פדרר בטורניר, הוא הכושר הגופני עימו הוא בעצמו יגיע. נכון ששיטת המנוחה שלו עבדה מצוין בעונה הקודמת, אך אין כל ערובה שפדרר יצליח להביא את עצמו, לאחר הפסקה של חודשיים כמעט, לכושר שיא בצורה מהירה כל כך. יהיה מעניין לראות את פדרר בסיבובים הראשונים של הטורניר, ועד כמה הוא חד ומרגיש טוב מבחינה פיזית בשביל ללכת עד הסוף.

גמר ווימבלדון הוא אולי מפגש הטניס הספציפי שכל טניסאי וטניסאית שואפים להגיע אליו. זה אירוע הטניס המשודר ביותר בעולם, עם הרייטינג הגבוה ביותר. עד העונה הקודמת, גם פרסי הזכייה המחולקים בטורניר היו הגבוהים ביותר מכל טורנירי הגראנד סלאם, אך בשל “הברקזיט” שהתרחש בשנה שעברה וירידת ערך הפאונד, ירד טורניר ווימבלדון לראשונה מפסגת הדירוג. גם המסורת משחקת תפקיד גדול מאוד בווימבלדון, וזו עוד אחת מהסיבות שהופכות אותו לפופולרי ביותר בסבב, לצד החובה לשחק רק עם תלבושת לבנה (בניגוד לכל טורניר אחר), נוכחותם של חברי ארמון המלוכה במשחקים השונים, ואולי בכך שהיה לטורניר הראשון שהשווה את סכומי פרסי הזכייה המחולקים לגברים, גם לנשים.

גם גמר ווימבלדון נשים וגם גמר ווימבלדון גברים הם משחקי הטניס הבודדים הנצפים ביותר ברחבי הגלובוס. בגזרת הנשים, הכוכבת הבלתי מעורערת של ווימבלדון בעשור האחרון, סרינה וויליאמס, חוזרת להתחרות לאחר חופשת לידה בעונה הקודמת (שקטעה לה שתי זכיות רצופות ב2015 ו- 2016). קשה להעריך באיזה כושר ובאיזו יכולת תגיע סרינה לטורניר, ולכן ניתן לומר שהעונה – הכל פתוח לגמרי בטורניר הנשים. הדירוג בצמרת הנשים משתנה כל הזמן ופרט לסרינה, אין טניסאית אחת דומיננטית שהצליחה להראות עליונות לאורך זמן. אני מניח שמנצחת גמר ווימבלדון נשים תהיה אחת מבין הבאות: סרינה, מורגרוזה, סימונה האלפ שנמצאת בכושר מצוין, ואולי סוף סוף ווזניאקי תצליח לזכות בתואר משמעותי. קביטובה תמיד מסוכנת על הדשא ובסך הכל צפוי לנו טורניר נשים צמוד ומרתק. חודש יוני מתקרב, החודש שבו נכתבות אגדות וסיפורי טניס חדשים על הדשא הירוק של ווימבלדון. בואו נקווה לעוד טורניר שייכנס להיסטוריה.

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email