רבע גמר גביע דייויס - מי המועמדות להעפיל לחצי הגמר?
צ'אבי

צ'אבי

רבע גמר גביע דייויס – מי המועמדות להעפיל לחצי הגמר?

בחודש הבא , בין ה-6.4. ל-8.4, יתקיימו מפגשי רבע הגמר של גביע דייויס.

השם המפתיע ביותר מבין שמונה הנבחרות שהעפילו לשלב זה הוא של קזחסטן. בסיבוב הראשון הם פגשו בביתם את נבחרת שוויץ, מי שב-2014 זכתה בגביע. זו הייתה יכולה להיחשב כסנסציה עולמית, אך העובדה שמהמפגש נעדרו בצד השווייצרי, רוג’ר פדרר, וסטן ואוורינקה, מסבירה משהו  מהניצחון המפתיע, שהושג בקלות רבה – 3-0 חלק.

ברבע הגמר קזחסטן צפויה להתקשות הרבה יותר, כשתפגוש את נבחרת קרואטיה החזקה, הסגנית מ-2016, עם המחבט הבכיר מארין צ’יליץ, שבגיל 29 ממשיך להשתפר ולהתקרב לשיאו ומדורג שלישי בעולם. מי שצפוי להיות השחקן השני שיופיע מטעם קרואטיה, הוא בורנה צו’ריץ’ בן ה-21, כוח עולה ומבטיח בטניס העולמי, המדורג כיום במקום ה-51 בעולם, גבוה יותר מן הטניסאי הקזחי הבכיר. אצל הקזחים צריך לרדת עד המקום ה-88 כדי למצוא את המדורג הגבוה ביותר – מיכאל קוקושקין ומתחתיו עוד צניחה חופשית אל המקום ה-142 בו נמצא אלכסנדר בובליק.

אם מחפשים את המפגש ששווה להשקיע עבורו ברכישת כרטיסים לגביע דייויס, הוא כנראה יהיה זה שיערך בין צרפת, מעצמת טניס, המדורגת הבכירה בעולם, והזוכה מ-2017 שהדיחה בסיבוב הקודם את הולנד, לבין איטליה, המדורגת תשיעית, שגברה על יפן בדרך לרבע הגמר. לצרפתים עשרה שחקנים במאיה הראשונה בעולם, מה שנותן להם את הפריבילגיה לגוון את הסגלים במהלך התחרות, אם על פי השחקנים שנמצאים בכושר הטוב ביותר, ואם על פי הצורך לשמור כוחות לשלבים המתקדמים יותר, מתוך אמונה שבשלבים המוקדמים, יספיקו גם השמות הפחות גדולים. עד עכשיו זה הוכיח את עצמו.

איטליה תקווה לגנוב ניצחון. האיטלקים היו ברי מזל לקבל בשלב הקודם את היפנים, שמלבד קיי נישיקורי לא יכלו להציע הרבה. הם עשו זאת בבית, עם תמיכה מסיבית ורועשת של האוהדים האיטלקים. נוסף על היתרון האיכותי הברור של הצרפתים, צרפת היא שתארח את המפגש, ולנוכח ההשפעה הרבה שיש לקהל הביתי במפגשי גביע דייויס, סביר שהיא זו שתופיע בחצי הגמר.

המנצחת תפגוש את המנצחת בין גרמניה לספרד. בין 2008 ל-2011, זכתה ספרד בפרס הנחשק – גביע דייויס, בשלוש מתוך ארבע התחרויות. ב-2012 היא הופתעה בגמר על ידי צ’כיה, ומאז לא הצליחה להתקרב לגביע. הגרמנים מצידם תולים תקוות באלכסנדר זברב, שכל עולם הטניס מחכה להתפוצצות הפוטנציאל האדיר שלו. זברב לא פתח טוב את העונה, אך במפגש בסיבוב הראשון מול אוסטרליה, חיסל ללא תנאי את ניק קריוס במפגן עליונות חד צדדי. המפגש יערך בספרד, ומעבר לקהל הספרדי החם, העובדה שהמשחקים יתקיימו על משטח חימר, שבו השליטה הספרדית היא בלתי מעורערת, נותנת לספרדים יתרון גדול.

במפגש שעשוי להיות הצמוד ביותר, תארח ארצות הברית את בלגיה, המדורגת שנייה בעולם ומי שנתנה פייט ראוי לצרפת בגמר בשנה שעברה. הבלגים הגיעו לגמר גם ב-2015, ומקווים לקפוץ השנה מדרגה אל זכייה ראשונה אי פעם בטורניר דייויס. אלא שכרגע לבלגים יש רק שחקן אחד בצמרת – דייויד גופין המדורג שביעי. מאגר הכישרונות הנרחב של האמריקאים, מאפשר להם לבחור את הצירופים הנכונים. זה יכול להוות גורם מכריע, היות ונדמה כי משחק הזוגות עשוי להיות האקס פקטור, אם גופין יעמוד בציפיות וינצח את שני מפגשי היחידים שלו. אמנם, פרישת האחים ברייאן, מלכי הזוגות, מהמפעל, הותירה את האמריקאים בלי זוג האסים שהבטיח כמעט תמיד ניצחון במפגש הזוגות, אך גם האריסון וג’ונסון יוכלו לעשות את העבודה, כפי שעשו בסיבוב הקודם מול סרביה.

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email