נבחרת הולנד 2020
צ'אבי

צ'אבי

יורו 2020: נבחרת הולנד – טוטאל פוטבול 2.0

נקודת רתיחה: תור הזהב ההולנדי האחרון סיפק לנו רגעי קסם טהורים. 

מספיק להיזכר בריחוף של ואן פרסי, השמאלית הקטלנית של רובן, והקלאס של וסלי סניידר שהגיעו הכי קרוב לתואר בעידן הנוכחי, כדי לדעת עד כמה גדולים הם היו.
אך עולם כמנהגו נוהג והרוח הצעירה שנושבת בנבחרת האורנג’ כנראה עושה טוב לתפוזים הצעירים, עליהם בונה אומה שלמה, שיבשילו ברגע הנכון.

לקראת יורו 2020: הכירו את נבחרת הולנד החדשה והמסוכנת >>
(תמונה מעמוד הפייסבוק של נבחרת הולנד)

תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר

ובכן, כדי להתחיל לדבר על הפריחה המחודשת של הכדורגל ההולנדי, ראוי לציין ראשית את רגעי השפל. 

המדינה שהמציאה את הכדורגל הטוטאלי, לימדה את העולם לחץ גבוה מהו, וגיבורי התרבות שלה, דוגמת קרויף, מייצגים שלמות אסתטית, מצאה את עצמה צופה בשני הטורנירים הגדולים האחרונים מהבית.
ההולנדים, שידועים בפתיחותם המקצועית, כינסו את מיטב המוחות וביצעו מהפכה שאת פירותיה הם עתידים לקצור בקרוב, אולי אפילו קרוב מאוד.

המשימה: יורו 2020

המוח - רונאלד קומאן

המטרה הייתה חד משמעית- להשיג כרטיסים ליורו 2020, והמאמן הנוכחי הוא בדיוק האיש שהנבחרת הייתה צריכה. 

מצד אחד בלם, מצד שני כובש שערים, וירטואוז, אך עם רגליים על הקרקע. בצלמו ובדמותו נבנתה נבחרת האורנג’ שהחזירה את הכתום לאופנה, המאמן שמחזיק בסעיף שחרור לברצלונה, יודע טוב מאוד לאן הוא מכוון והסגנון של הדור הנוכחי נראה תפור למידותיו, איזון מלא בין הגנה להתקפה, שחקנים שבונים וחבר’ה שיודעים להרוס, טוטאל פוטבול מהדורת 2020.

הכוח - וירג'יל ואן דייק

אבן הדרך הראשונה שהניח קומאן הייתה חתיכת אבן, יותר מדויק לומר סלע. 

את סרט הקפטן העניק המאמן לאיש שמגדיר מחדש את תפקיד הבלם בשנים האחרונות. פשוט אי של יציבות.
לצידו במרכז ההגנה ניצב צעיר מבטיח בשם מתיאס דה ליכט, כמה מבטיח? תשאלו את אייאקס, שהעניקה לו את סרט הקפטן של מועדון הענק ההולנדי כשהיה בן 18. יחד הם הציגו לעולם חוליית הגנה חזקה, עוצמתית, אולי אפילו מפחידה, שספק אם נראתה באירופה בשנים האחרונות.

ובהולנד, כמו בהולנד, יודעים מה הם עושים.
ההבטחה האדירה החלה לפרוע שטרות ולפני שעזב אותה לענקית אחרת בשם יובנטוס.
דה ליכט ואייאקס הציתו את הדמיון לכל אוהדי הכדורגל והזכירו נשכחות עם לילות ליגת האלופות חלומיים באמסטרדם, יוהאן קרויף ארנה, שנעצרו רק בדרמה ענקית בחצי הגמר.
באייאקס ההיא נצנץ כוכב אחד נוסף, הולנדי מופלא, שאמון על החלק האחרון במהפכה- פרנקי דה יונג.

היצירה - פרנקי דה יונג

החתיכה שמשלימה את הפאזל.
לראות את פרנקי הצעיר משחק זו חוויה בלתי רגילה, והגדרה לתפקיד הקשר, חמישים חמישים או מרחבה לרחבה, תהיה המעטה אכזרית במה שדה יונג עושה על מגרשי הכדורגל. 

הקשר הצעיר הנהדר, שהיה המנוע של אחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה של אייאקס, סחף אחריו את היבשת והעולם כולו לפני שחתם בברצלונה ,שסימנה אותו כמנוע של הקבוצה לשנים הבאות ופינתה לו מקום במרכז המגרש.

במגרש של הנבחרת, עיגול האמצע שמור לקוסם הצעיר לשנים הקרובות ומצפים ממנו לרבות וגדולות, מי שאמור להוסיף ניסיון למרכז ההולנדי, הוא נציג נוסף מליברפול, ג’ורג’יניו ווינאלדום, שמראה בגרות ואחריות גדולה אך לא שכח וירטואוזיות מהי וחוטא גם בכיבוש שערים, לא מילה גסה אצל הכתומים שצמאים לכדורגל שמח, התקפי ויפה לעין. בחוד ניצב ממפיס דפאי הנוסטלגי שעדיין לא אמר את המילה האחרונה.

השקט שלפני הסערה

החבורה בכתום כבר הספיקה לנער מעליה את אבק הכישלונות, וההעפלה ליורו שחררה המון לחץ אצל ההולנדים. 

אחרי קמפיין נפלא בליגת האומות, שהסתיים רק בהפסד לפורטוגלים בגמר, נראה שהרגע הגדול של האורנג’ עוד לפניהם והם נחושים להוכיח זאת ביורו הקרוב. ישחקו הנערים לפנינו! 

הישארו מעודכנים לסיקורי המשך על הנבחרות הבולטות של יורו 2020!

ראו גם: כל העדכונים והכתבות לקראות יורו 2020

           יורו 2020: שלב הבתים, ההימורים וכל המידע שצריך לדעת

יכול לעניין אותך גם:

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email