צ'אבי

צ'אבי

שני חברים יצאו לדרך

באטמן ורובין, ג’ורדן וסקוטי פיפן, ואפילו מיקי ומוטי. רבות דובר על החשיבות של שותפות ספורטיבית בדרך להצלחה, סוג מיוחד של חברות/יריבות שתמיד מצליחה לדחוף את הגיבורים שלנו לקצה גבול היכולת, ולאתגר אותם בכל פעם מחדש.

כמחווה לסדרת הדוקו של ESPN שתעלה ביום ראשון “The last dance” ותעסוק בשושלת האדירה של השיקאגו בולס- אחת מהקבוצות הגדולות בהיסטוריה, ננכס לעצמנו רק את ההשראה, ואולי גם קריצה קטנה להשוואה.
שני הכוכבים הצעירים של הכדורסל הישראלי, דני אבדיה וים מדר, עושים את דרכם לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, ואנחנו מעזים לקחת את הסיפור צעד אחד קדימה, ובמקרה שלהם, עדיף אפילו צעד וחצי.
(תמונה ראשית מעמוד הפייסבוק של איגוד הכדורסל הישראלי)

תחילתה של ידידות מופלאה

אומרים שאם אתה רוצה להגיע מהר, לך לבד, אבל אם אתה רוצה להגיע רחוק, לך ביחד.
ובכן, הריקוד הראשון של החבר’ה האלה, בהחלט הגיע הכי רחוק שאפשר היה לדמיין, בטח לאותה נקודת זמן. 

האחד- דני אבדיה, הגיע ממרומי התהילה הצהובה של מכבי, מפוצץ בכישרון ולא פחות גם בציפיות.
והשני- ים מדר, מהצד האחר של העיר, האדום של הפועל. שנראה שלא יכול היה לחלום על מעמד שיותר מתאים לו לייצג- הפועל האולטימטיבי, נלחם בשיניים, חיית משחק.

לשמור על הבית

מודה שבהתחלה, גם לי היה קצת קשה לשמוע את כל ההצהרות, הסיסמאות, והפירגון ההדדי שהעיפו הבחורים האלה לכל עבר. הרי רק לפני שנה עוד התמוגגנו כאן על אדי הזכייה של נבחרת העתודה באליפות אירופה, לראשונה בהיסטוריה.
והרי אתם, חבר’ה, עוד לא ממש קרעתם זוג נעליים. מה שחשבתי לפחות, אבל כנראה שזה בדיוק מה שעושה את הצעירים האלה לגדולים אפילו עוד יותר, לא אכפת להם מה חושבים, רק מי שמעז לחלום, מעז להגשים.

חולמים בענק

לא באמת צריך לספר איך זה נגמר. הזכייה המדהימה שלהם באליפות אירופה שנייה ברציפות לנבחרות עתודה, בטח לא נפלה משל אלה שעשו זאת לפניהם. לא רק שקרעו את היריבים לגזרות, אלא גם גזרו רשתות. ולמה אני טורח להזכיר לכם את זה? אתם בטח שואלים.
ובכן, עכשיו הם שוב רוצים לחלום בענק, ואחרי שבקיץ שעבר, כבר הצליחו להוכיח לאלו שפקפקו, אולי הפעם, כדאי שנקשיב.

אולי עוד קיץ, אנחנו ניפגש

לגבי דני, הבחירה בדראפט הקרוב נראית כמו דבר שאפילו הוירוס, טפו טפו טפו, לא יצליח למנוע.
המניה של הישראלי נמצאת בנסיקה מתמדת והעונה הנוכחית במכבי שפשפה אותו אפילו עוד יותר. מה שבטוח, נוספו לו כמה קטעים לא רעים לסרטוני הווידאו שנשלחים לסקאוטים, תשאלו את יאן וסלי.

ומדר? לא נשאר מאחור. כמו שהרגיל אותנו, כמי שנלחם על כל דקת משחק, הוא מוכיח שהוא רעב וראוי לזכות לקרדיט משמעותי, כדי שיוכל לטרוף את הפרקט.
גם אם ההחלטה להירשם לדראפט הנוכחי לא תיקח אותו ל-NBA בשלב הזה, בהחלט אפשר לראות שכמו אבדיה, גם הוא, בהחלט לא מפחד לכוון הכי גבוה שאפשר, או שיותר נכון לומר, אל מעבר לים.

הריקוד האחרון

ובחזרה לאיפה שהתחלנו, העולם כולו, הספורט בכלל, והכדור הכתום בפרט, עוצר את נשימתו וסופר את הדקות לקראת יום ראשון, בו תעלה לאוויר הסדרה המדוברת.
אחרי לא מעט טיזרים ששוחררו, כעת הגיע הזמן לקבל את הדבר האמיתי- מיני סדרה דוקומנטרית של נטפליקס שמסקרת את הקריירה של הגדול מכולם- מייקל ג’ורדן . הסדרה תספק הצצה נדירה לרגעים היסטוריים שטרם נראו על המסך.
חזרה לשנות התשעים היפות של השיקאגו בולס, עם אין ספור סיפורים ודרמות, כמו שרק הטובים ביותר יודעים לעשות.
אנחנו כבר קוצצים ציפורניים, לא יכולים לחכות.

יכול לעניין אותך גם:

פרוייקט קיליאן

רק משילוב צמד המילים הללו, קיליאן אמבפה וריאל מדריד, אפשר לכתוב אפילו סרט. אבל המציאות, כפי שנוכחנו לחוות היטב לאחרונה, באמת יכולה לנצח כל דמיון.

המשך קריאה »

משחקים בנדמה לי

מיום ליום מתגברים הקולות שמדברים על הסרת ההגבלות, ועולם הספורט ממתין ליריית הפתיחה- מצד אחד רצון עז לחזור למגרשים , ומנגד גישושים באפלה לגבי תאריכים

המשך קריאה »
וירוס הקורונה בתקופת ליגת האלופות

מרוב עצים לא רואים את השער

מצד אחד הצהרות שלא יהיה כאן ספורט מקצועני בחצי השנה הקרובה, ומנגד אישור לחזור לאימונים במתכונת מיוחדת. אז נכון, בשבוע האחרון הגעגוע הצליח לקדם במעט

המשך קריאה »

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email