צ'אבי

צ'אבי

כרטיס לכיוון אחד

לארקין, ווילבקין, מירוטיץ’ ודה-קולו, אם תחברו יחדיו את זמן הטיסה של כל החבר’ה האלה העונה, בהחלט אפשר להקיף את העולם ב80 יום, אבל בסופו של דבר, הדרכים של כולם, מצטלבות לכיוון אחד- קלן, גרמניה. היעד אליו שואפות כל הענקיות של היבשת להמריא במאי 2020 לחגיגת הכדורסל הגדולה ביותר של הכדור הכתום באירופה- הפיינל פור.
(תמונה מעמוד הפייסבוק של היורוליג)

ושהטוב ביותר ינצח

עונה מתישה יש לכוכבי היורוליג, אלו שמראים כל שבוע את היכולת לרחף, נמצאים המון זמן בשדות התעופה, המראות ונחיתות. והענקים האלו, שבאמת לפעמים נראים כאילו יכולים לגעת בשמיים, מבלים שעות במטוסים לפחות כמו על הפרקט. לוח הזמנים הצפוף של ליגת הכדורסל של אירופה, שכוללת את 18 הקבוצות המובחרות של היבשת, מפגיש כל קבוצה עם כל קבוצה, כל כוכב מול כל כוכב , ראש בראש, פעמיים לפחות, בבית ובחוץ.

התנגשות מתמדת, שיטת הליגה החדשה מספקת לצופים קרב איגרוף של 34 סיבובים, מאמנים ושחקנים, קבוצות ואוהדים. האפשרות לצפות בכל שבוע במאבק של הגדולות ביותר. מי שנשארות לעמוד אחרונות בסוף העונה, מתחרות על 8 המקומות הראשונים שמהם מעפילים לפלייאוף- ההצלבה.

2020, עשור של שיאים חדשים

נכון, למארחת קלן אין קבוצה במפעל, אבל זו בדיוק הייתה המטרה של ג’ורדי ברתומיאו, נשיא היורוליג שאמר: “פתיחת העשור מוקדשת להבאת אירוע הכדורסל הטוב באירופה לקהלים חדשים” על האולם, “לאנקסס ארנה”, ששבר את שיא הצופים למשחק באירופה בתחילת המילניום: “לא יכולנו לבחור היכל טוב או תוסס יותר, עיר מזמינה עבור האוהדים שיטוסו לפיינל פור מכל רחבי העולם”. האמת, עושה חשק.

כולם יודעים ש...

בנוגע לקבוצה של המדינה, מכבי תל אביב, הנתונים היבשים קצת פחות מעודדים. בפעמיים הקודמות שהפיינל פור נערך בגרמניה (ברלין) הצהובים לא הצליחו להעפיל למעמד. הקבוצה החזיקה בתואר אלופת אירופה 6 פעמים, ורשמה מספר שיא של תשעה (!) הפסדים בגמרים, הכי הרבה בהיסטוריה של המפעל היוקרתי. במכבי של השנה, נחושים לחזור לאירוע הגדול ולהראות שהם שייכים לצמרת של אירופה, אחרי חמש שנים שבהם לא הגיעו לפיינל פור. 

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email