צ'אבי

צ'אבי

האל היווני החדש

הוא קולע מעל 30 נקודות למשחק, ומוריד יותר מ-13 כדורים חוזרים בערב. עושה בחירות עם לברון באולסטאר והצליח להשלים את האתגר שהציב בפניו הבלאק מאמבה (mvp) שהדביק לו תואר חדש- אל יווני . למרות שאנחנו בטוחים שהוא לא הצליח לחמוק מהרדאר שלכם, הגיע הזמן לפנות את מרכז הבמה לגריק פריק- היווני המשוגע, הכינוי של יאניס אנטטקומפו. גם אם לא קל לכם עם השם, תתחילו לתרגל עד שזה יתגלגל, הוא כאן כדי להישאר.
(תמונה מהאתר ויקיפדיה)

“המיתולוגיה היוונית היא אוסף המיתוסים שנוצרו ביוון העתיקה. מיתוסים אלה קיימים הרבה זמן ומספרים בין היתר על אלים בדמות אנושית, או אלים למחצה ומפלצות למינהם”, ויקפדיה. ובכן, כשהחבר’ה ביוון העתיקה דיברו על אנשים עם כוחות ויכולות שלא מסתדרים עם חוקי הטבע, הם כנראה ידעו למי הם מתכוונים. שנת 2020, תחילתו של עשור חדש, והיווני, שלא תמיד נקרא, ואולי אפילו נראה כזה, משכתב את ההיסטוריה בדרכו שלו.

אם השנה הקודמת הייתה הפריצה הגדולה של המפלצת מאירופה, העונה הוא כבר מבסס את מעמדו כסופרטסאר המוביל של הליגה, בדרך, אולי , לתואר mvp שני ברציפות. אמריקה, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, קיבלה בחיבוק את יאניס, אבל הדרך של הכוכב למעמד של קונצנזוס, לא הייתה קלה, בטח לא במולדתו, אתונה.

רעשי רקע

אחרי שנבחר בדראפט הצטלמו משפחת אנטטקומפו בגאווה עם דגל יוון. התמונה עוררה סערה במולדת ושאלות כמו: “איך הוא גם שחור וגם יווני?” ו- “אם תתנו לשימפנזה בגן חיות בננה ודגל, האם הוא נהפך ליווני?” שטפו בגזענות את הרשת. המרפקים לא הזיזו את יאניס ממקומו, הוא התחזק והפך לשגריר הכי טוב של יוון בעולם. לא סתם נציג, הפנים החדשות, תרצו או לא תרצו.

מרים קרן ורץ לנגוח

מילווקי באקס היא יאניס אננטקומופו. הוא עושה הכל: שומר, מוסר, חוסם אה ו..כן , גם קולע. יותר מדי קולע, וכשהליגה לא ידעה מה לעשות עם התופעה, היא פשוט אימצה אותה לחיקה. איך אומרים, אם אתה לא יכול לנצח אותם, כדאי שתצטרף אליהם. בלתי ניתן לעצירה.

גרף השיפור הבלתי נתפס של מספר 34, שהוביל בעונה שעברה את קבוצתו למאזן הטוב ביותר בליגה הסדירה זיכה אותו בפרס הכי נחשק- תואר ה mvp – השחקן המוערך ביותר. את הזכייה הוא הקדיש לאליל שלו, ומי שנחשב למודל מבחינתו- קובי בראיינט שליווה אותו מקרוב.” קובי היה ג’ורדן של הדור שלנו”.

יאניס, שלמד דבר או שניים מהממבה, ממש לא מתכנן לעצור. בעונה הנוכחית הוא והמספרים טובים עוד יותר, ואנטטקומפו, שעושה לעצמו שם של ווינר גדול, מחפש את הניצחון האולטימטיבי- אליפות.

Mvp

ייתכן והיווני, שבוודאי יודע לשבור צלחת, לא יניף אחת כזו העונה, אבל הכישרון ויכולותיו האתלטיות יכניסו אותו בוודאות לספרי ההיסטוריה של הnba, ויובילו אותו למעמדים גדולים בשנים הקרובות. בינתיים, הוא לא מתכוון לוותר על תואר שחקן העונה ונמצא בראש צמרת המועמדים לזכות בתואר האישי. אנחנו בצ’אבי מפרגנים לטברנה היוונית הפרטית שלו, יאסו יאניס.

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email