מכבי-תל-אביב-כדורסל-יורוליג
צ'אבי

צ'אבי

יורוליג: Money time – מכבי תל אביב הולכת על כל הקופה

אולי הסופה האחרונה ושני ההפסדים הרצופים הורידו במעט את הטמפרטורות, אבל התחזית של צ’אבי חד משמעית: הוציאו את הצעיפים הצהובים והצטיידו בכרטיסים ליורוליג, כי החורף הזה בהיכל הולך להיות חם מתמיד. 

האם למכבי תל אביב מודל 2020 יש סיכוי ללכת עד הסוף? התשובות בכתבה שלפניכם.
(תמונה מעמוד הפייסבוק של מכבי תל אביב)

כבר כמה שנים “טובות” שבשלב הזה של העונה הצוות המקצועי במכבי התקלח במימיהן הקרירים של הביקורות.
בינואר הנוכחי, במלתחות הצהובות זורמת אנרגיה מהסוג הנכון, עם המאזן החיובי ביורוליג, והמושלם בליגה, בתוספת פיגורה משמעותית על הקווים שכל כך הייתה חסרה בתל אביב בזמן האחרון, אפשר בהחלט לומר שהכיוון טוב.

אלו לא הניצחונות הגדולים על צסק”א ופנאתינאיקוס  אלא הלקחים שנלמדו מהם.
מכבי מנצחת את יריבותיה בפרמטר אחד מובהק, נחישות. הפרמטר שהביא לא מעט גביעים לארון הצהוב, שמור הפעם למי שמנצח על הלהקה שמתחילה למצוא את הקצב.
היווני שעושה את הדרך הבטוחה אל לבבותיהם של האוהדים המכבים, יאניס ספרופולוס.

 

"איזה גברים השחקנים שלנו"

אז נכון, מאז שאראס את באסטון לא היה לצהובים פיק-אנד-רול בין שניים שנחשבים לסופר סטארים באירופה והחסימה בין סקוטי ווילבקין לאותלו האנטר מעלה משמעותית את הרמה של כל החבורה הלוחמת לצידם.
אבל מה שגרם למקבלי ההחלטות להאריך את חוזהו של המאמן היווני בעוד 3 שנים הוא לא גרף השיפור במדדי הנקודות, אלא החיבור המחודש לקהל אליו כמהו האוהדים הצהובים. חיבור שמתחיל בציטוט בכותרת הפסקה, שנאמר כמובן בעברית, ומסכם בצורה הטובה ביותר את התהליך החיובי במכבי של העונה, חיבור של אנשים.

הנוסחה למציאת שלם שעולה על סך חלקיו עדיין לא נמצאה, אך אחד הנעלמים החשובים בסוגייה המכרעת הזו, טמון באמונה של מבצעי המלאכה. נראה שיאניס מאמין בשחקנים יותר ממה שהם מאמינים בעצמם, כולם שומרים וכל אחד יכול לקלוע.
במקום לדאוג ממה שאין, מטפחים את מה שיש. השחקנים בתמורה מחזירים למאמן עם הגנה ומחויבות אדירה וניתן בהחלט לומר שהם משחקים גם בשבילו.

מחשבים מסלול מחדש

אך לא הכל ורוד, בעונת היורוליג הארוכה, פציעות הן בוודאי חלק מהמשחק. ולאחר שלא מעט שחקנים יצאו מהרוטציה, הוחלט במכבי ללכת על כל הקופה. 

הצהובים החתימו את הגארד ארון ג’קסון, שהיה כבר אלוף אירופה עם צסק”א מוסקבה ואמור להוסיף ניסיון בהובלת הכדור.
אם זה לא מספיק, גם הקו הקדמי קיבל חיזוק בדמותו של ג’ילן ריינולדס, “רוקי” ביורוליג אך מלא רעב ונחישות להוכיח שהגיע למקום הנכון.

אך כמו שכבר אמרנו, התהליך של השנה מתחיל בפנים, לא מלמטה. יובל זוסמן ודני אבדיה מהנוער הצהוב, קנו לעצמם מקום של כבוד ברוטציה של מכבי. הצעירים הישראלים חושפים שיניים ונלחמים על כל דקה ונראה שהחיבור בין עמרי כספי לשני הפרוספקטים, יעשה רק טוב לכדורסל הישראלי בעתיד.

אנחנו מאמינים בני מאמינים

אז מה צריך לקרות כדי שמכבי ישיגו כרטיסים לפיינל פור העונה? קודם כל המשכיות.
התלכיד שכרגע עדיין נמצא בשלבי בנייה, יהיה חייב להמשיך להתקדם ולייצר היררכיה ברורה בדרך שלא צפויה להיות קלה יותר, תוך כדי איסוף ניצחונות. הצהובים יהיו חייבים לסיים גבוה ככל הניתן בין שמונה הראשונות על מנת להשיג יתרון ביתיות בשלב ההצלבה, במידה ויצליחו לעשות זאת, יהיה בהחלט אפשר לראות את הדרך לקלן, גרמניה, שתארח את הפיינל פור העונה.
צ’אבי מאמין.

ראו גם: לוקה דונציץ’ – הילד הסלובני שמפרק את ליגת ה-NBA

          “אתלט של פעם בדור”: הכירו את המטאור החדש של ה-NBA, זאיון ווילאמסון

יכול לעניין אותך גם:

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email