צ'אבי

צ'אבי

לכבוד פסח – קבלו את 10 המכות של הכדורגל העולמי

חג האביב בפתח, והזמן הזה בשנה, שבימים כתיקונם מוקדש כולו לחירות, שגשוג ופריחה, לא כל כך התיישב לנו עם תחושת הכובד של הסגר הנוכחי, עוד לפני המצות שתקענו בארוחת החג 😊 לכן החלטנו להקליל במעט את האווירה, ולחשוב ביחד מה היינו מעדיפים לשנות בנוף של עולם הספורט שלנו, כדי שבשנה הבאה, יהיה טוב יותר, סביב שולחן הסדר. אז כמובן בלי נדר, ועם המון הומור, – 10 המכות הספורטיביות, גרסת 2020, התחלנו!

1. גזענות

המכה הראשונה שממנה נשמח להיפטר. היופי והקסם בעולם הספורטיבי, הוא היכולת של כל אחד לרגש ולהתרגש, בלי קשר לדת, צבע, מין , גזע, או אפילו דעה והשקפה. נהמות, קללות וכל תופעה אלימה שמבטאת גזענות מלכלכת את כל הכיף והטוהר שיש לספורט להציע ויש לגנותה. חשוב לחנך את האוהדים הצעירים לאהבת חינם. תזכרו – צבעוני זה הכי יפה.

2. מחסור סמלים וזהות

אבי נמני, ראובן עטר או פרנצ’סקו טוטי. לא משנה מי הקיק שלכם, אין מצב שאתם לא מתגעגעים לשחקנים מהסוג הזה, שחקנים שנולדו וגדלו במועדון, כאלה שילכו עד הסוף בשבילו, ילד מהנוער שהופך לפנים של קבוצה. מזמן ברור שבנוסף לרווח המקצועי והכלכלי שמניב כוכב מהסוג המדובר, יש ערך חברתי גדול וחשוב לא פחות- חיבור גדול יותר לקבוצה ולאוהדים, וגם זריקת עידוד למחלקות הצעירות.

3. עונש רדיוס

מי היא מאמין שבפתיחתו של עשור חדש, וליתר דיוק השני למילניום הנוכחי, עדיין נתחבט בסוגיה הפרימיטיבית הזו, לכן נעשה את זה פשוט וקל – ספורט עושים עם קהל, או לא עושים בכלל!

4. VAR

ומהצד השני של הקדמה, הגולם קם על יוצרו. שער שנפסל על ציפורן ברגל, אף סולד או ג’ל בשיער הוא ממש לא הסיבה לשמה התכנסנו. הטכנולוגיה אמורה לשפר ולקדם את העניין ולא לסרבל ולסבך אותו. צודקים, גם את רומא לא בנו ביום אחד, אבל ציפינו ליותר מאלה שאחראים על הפורמט. זוכרים איך זה לחגוג שער באופן ספונטני ? פתאום נשמע לנו נחמד.

5. קלישאות ופוליטיקלי קורקט

“במחצית השנייה שלטנו במגרש”, “היה חסר לנו קור רוח מול השער”, ו”כדורגל משחקים 90 דקות”. אלוהים, בבקשה תציל אותנו מהמכה שנקראת קלישאות שחוקות! עייפנו מססמאות, פתגמים ונאומי מחציות, דברו איתנו על פילוסופיית משחק וסוגיות מקצועיות, לא על החילוף של שועה ובעיות משמעתיות.

6. בעלים מתערבים ותופעת המנודים

ומעניין לעניין באותו עניין. הכל סובב סביב כבוד בסיסי לענף שעליו אתם יושבים, בין הנאה לעסקים, לא מערבבים. תנו לצוות להתעסק בעניינים המקצועיים, אתם תדאגו לתזרים המזומנים.

7. עומס משחקים ופציעות

התרגלנו לראות את הכוכבים שלנו כל הזמן, בראשון, שלישי, ומוצאי שבת. אבל לפלוס הזה יש גם מחיר לא קטן, הספורטאים נמצאים תחת עומס תמידי ולכן גם בשגרה עניין השחיקה, הלחץ והפציעות הפך להיות חלק מהמשחק. הגוף האנושי הוא הכלי, והוא פגיע, ולכן חשוב לשמור עליו.

8. מחירי הכרטיסים

כדי שמתישהו נוכל לדבר כאן על תרבות ספורט, צריך להתחיל במשהו, והכי טוב לעשות את זה דרך הכיס. הגיע הזמן לעודד ילדים צעירים, משפחות, ונשים להגיע למגרשים. רק כך נצליח לגדל פה דור חדש, עם ערכים.

9. הימורים

עם כל הכבוד לטוטו, ווינר, ומה שביניהם, פשוט מגיע לנו יותר. סכומי עתק מסתובבים בהימורים הלא חוקיים, אפשר ואף רצוי לשפר את הסוגייה הבעייתית באמצעות הסברה והנגשה וגם כאן העניין הטכנולוגי יכול לסייע במקום לסבך, לכן כדאי ומומלץ להתקדם.

10. יהיה בסדר

אז נכון, בימים חסרי וודאות אלה, התגעגענו גם לצמד המילים הכי ישראליות שיש. אבל עם יד על הלב, אולי הגיע הזמן להוסיף לגישה האופטימית גם דברים שבאמת יכולים לסייע לקידום העניין- חשיבה לטווח ארוך, יצירת תשתיות ותכנון עתידי הם לא מילים גסות, ובהחלט רצוי להתחיל לתכנן, לפחות כדי שגם בשנה הבאה, יהיה לנו על מה להתלונן.

חג שמח, בריא וכשר.
מקווים שאחרי הפסח נצא שוב לחירות!

יכול לעניין אותך גם:

פרוייקט קיליאן

רק משילוב צמד המילים הללו, קיליאן אמבפה וריאל מדריד, אפשר לכתוב אפילו סרט. אבל המציאות, כפי שנוכחנו לחוות היטב לאחרונה, באמת יכולה לנצח כל דמיון.(תמונה

המשך קריאה »

משחקים בנדמה לי

מיום ליום מתגברים הקולות שמדברים על הסרת ההגבלות, ועולם הספורט ממתין ליריית הפתיחה- מצד אחד רצון עז לחזור למגרשים , ומנגד גישושים באפלה לגבי תאריכים

המשך קריאה »
וירוס הקורונה בתקופת ליגת האלופות

מרוב עצים לא רואים את השער

מצד אחד הצהרות שלא יהיה כאן ספורט מקצועני בחצי השנה הקרובה, ומנגד אישור לחזור לאימונים במתכונת מיוחדת. אז נכון, בשבוע האחרון הגעגוע הצליח לקדם במעט

המשך קריאה »

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email