פרמייר ליג
צ'אבי

צ'אבי

פרמייר ליג, פרמייר גיים

מסתבר שזו הליגה הטובה בעולם

פרמייר ליג  – הליגה הטובה בעולם. מסכימים עם האקסיומה הזאת? אצלי בראש הוויכוח אף פעם לא נגמר. לפעמים זה מרגיש כאילו אין ליגה שמשתווה לה, ולפעמים נדמה דווקא שלא הרבה השתנה במולדת הכדורגל המודרני מאז המאה התשע-עשרה. המסירות הארוכות קדימה, הגליצ׳ים והקשיחות האימתנית, בשילוב עם טקטיקה של לא מעט מנג׳רים שאוהבים להחנות את האוטובוס שמסיע את הקבוצה למשחקים דווקא ברחבת השש-עשרה שלהם, הם לא תמיד כוס התה שלי. ועדיין, אני לגמרי מבין למה כל כך הרבה חובבי כדורגל מרחבי העולם מעדיפים את הליגה האנגלית על פני שאר הליגות האירופאיות המובילות. הכוכבים הנוצצים אף פעם לא מפסיקים לזרוח, התחרותיות בצמרת לא מפסיקה למתוח, והיציעים מלאים בצבע ובגרונות ששרים בכל הכח. בכל פעם שיא חדש, טירוף חדש ומשחק חדש שמתעלה על קודמיו.

אולי בכל זאת זוהי הליגה הטובה בעולם?

כרטיסים לליגה האנגלית

מנצ׳סטר יונייטד, צ׳לסי ומי שביניהן

בשבת האחרונה הגיע שוב משחק כזה, שסיבך לי עוד קצת את הראש: חודש וקצת לתוך העונה הסדירה של ה- פרמייר ליג, מנצ׳סטר יונייטד פגשה את צ׳לסי למשחק שהבטיח, וגם קיים, עם הרבה שערים, מהפכים, דרמות, ומוריניו אחד שניצב, בינתיים, באמצע. עד לשריקת הפתיחה, היונייטד עדיין לא כבשה במבצר של הכחולים בקדנציה של המיוחד, וכבר בתחילת השבוע, כשקראתי את ההבטחה שלו שלא לחגוג כמו משוגע במקרה של גול מול האקסית המיתולוגית, ידעתי שהולך להיות מעניין בסטמפורד ברידג׳.

על המגרש צ׳לסי שלטה וכבשה ראשונה, האדומים ממנצ׳סטר הצליחו להפוך את התוצאה עם שני שערים, ומוריניו מצידו הצליח להתאפק. אבל אז הגיעה תוספת הזמן. עם התוצאות העגומות של השדים האדומים העונה, הלחץ מצד האוהדים וההנהלה, ושיגעון הגדלות של פול פוגבה, מוריניו המנוסה עוד יכול להתמודד. אבל לקבל גול שוויון בדקה ה-96, אחרי מהפך אדיר שכמעט הבטיח שלוש נקודות יקרות למנצ׳סטר יונייטד שלו, ועל הדרך יכול היה להרוס את פתיחת העונה הטובה בתולדות הכחולים (שיא שהוא עצמו קבע בעונת האליפות ההיסטורית של 2004/5) עם שמונה משחקים ללא הפסד? זה כבר גדול על הפורטוגלי. ההתפרצות שלו בסיום והמיני קטטה עם איש הצוות של צ׳לסי כבר לא הפתיעו. לא אותי לפחות.

.

כרטיסים לליגה הספרדית

בעלי מניות או לא להיות

אם אתם שואלים את צ׳אבי, מוריניו לא יסיים את העונה הזו היכן שהתחיל. שיפור לא נראה באופק, קצב צבירת הנקודות ממשיך להיות לא מספק ומתישהו הלחץ יעשה את שלו. בטח במועדון מעוטר והישגי כמו מנצ׳סטר יונייטד. יכול להיות שהוא יקום ויעשה מעשה במטרה לזעזע, ואולי (התרחיש הסביר יותר לדעתי) יהיו אלה דווקא בעלי המניות שיראו למיוחד את הדרך החוצה. כך או אחרת, אני כבר לא יכול לחכות למפגש הבא בין שתי הקבוצות הללו, שלבטח יספק עוד דרמות מהסוג שאפשר למצוא רק בפרמייר ליג – עם מוריניו או בלעדיו. נכון לעכשיו למאמן הפורטוגלי אין ממש זמן לנוח ולחשוב על זה בראש שקט, כשהשבוע ממתין לו המפגש המסקרן בבית ח׳ של ליגת האלופות עם יובנטוס והפורטוגלי שלה. זה הצעיר מבין השניים, יחזור שוב לאצטדיון ששימש לו כבית במשך שש שנים וינסה להמשיך בכושר הנהדר שבו הוא נמצא גם מול מנצ׳סטר יונייטד. הרגשה אישית שלי – הוא לגמרי יצליח. סמנו בטופס גול אחד לפחות לכריסטיאנו. מילה של צ׳אבי.

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email