וירוס הקורונה בתקופת ליגת האלופות
צ'אבי

צ'אבי

מרוב עצים לא רואים את השער

מצד אחד הצהרות שלא יהיה כאן ספורט מקצועני בחצי השנה הקרובה, ומנגד אישור לחזור לאימונים במתכונת מיוחדת. אז נכון, בשבוע האחרון הגעגוע הצליח לקדם במעט את הספורט לקדמת השיח הציבורי, אבל צ’אבי עדיין לא ממהר לקום מהספה, מבולבלים? גם אנחנו.

אז מה היה לנו כאן בשבוע שחלף?
ובכן, נדמה שבימים האחרונים החבר’ה מהביצה הספורטיבית בארץ הקודש החליטו להתאחד, אולי באווירת יום העצמאות הקרב ובא, וגל של קריאות נשמע מצד כל העוסקים במלאכה. השחקנים, העסקנים, ואפילו אלה שבדימוס, כולם ביקשו להילקח בחשבון בתכנונים העתידיים בדרך לחזרה לשגרה.

ומהצד השני, רב סרן שמועתי עושה צעדים ממשיים לעבר התקדמות בדרגה. ובנימה מעט יותר רצינית, דיבורים כמו חול ואין מה לאכול. אפשר למצוא חצי נחמה בעובדה שחלק מקבוצות הספורט חזרו לסוג מסוים של אימונים, בלי מגע. נו, מזל שלפחות חאלד חאליילה תלה את הנעליים. בכל זאת, מחזיק בתדמית של אחד שפחות נשמע להנחיות 😊.

מאירופה תגיע הישועה?

אם חשבתם שרק הפרלמנט שלכם מתגעגע לישיבות, שימו לב לאופ”א, שמצאה את הדרך שלה לקבל את ההחלטות.
היום ייערך כינוס וידאו (כנראה שלא באפליקציית זום) שבו ישתתפו ועד המנהלים ונשיא הארגון, שיתחבטו בשאלות קיום, תרתי משמע, לגבי מפעלי ליגת האלופות והליגה האירופית. כרגע התוכנית המתגבשת עדיין לא ברורה, והאמת, שהדיבורים המרובים על מתכונות, מכל הגוונים והסוגים, קצת מזכיר לנו את התיכון. רק שבמקרה הזה, פחות מתאים לנו בחינות עכשיו.

ספקולציות רבות נשמעו לגבי תאריכי יעד מסוימים ואופציות שבהם הליגות באירופה יחזרו לשגרה.
לגבי ליגת האלופות, קיימת אפשרות ששלבי הנוקאאוט יתקיימו במרוכז באוגוסט והגמר ייערך באיסטנבול בסוף החודש, כמובן שכל התרחישים מתייחסים למשחקים ללא קהל.

לוגיסטיקה-שם המשחק

כשמדובר באחות הקטנה- הליגה האירופית, המקרה מורכב אפילו יותר ואת העבודה הקשה עושים אלו שעובדים על הכנת הקרקע למקבלי ההחלטות. הגבלות ואיסורים על מעברים בין מדינות, שחקנים מדוכדכים ובטח שלא בכושר ל-90 דקות, או בקיצור- המון סימני שאלות.

מבחינת הפן הכלכלי, בכל מתווה שלא יהיה, כפי שכבר נאמר לא אחת, הפגיעה תהיה משמעותית. את הבור שנפער מהמחסור בהכנסות- מזכויות שידור וקהל במגרשים, יהיה מאוד קשה לכסות, בטח כל עוד לא יהיו הקלות משמעותיות בהנחיות, לנו רק נותר להמשיך לקסוס ציפורניים ולחכות לעדכונים והכרעות.

זה לא אותו דבר, מלבד הגעגוע

אצלנו, נבחרת אוהדי הכורסא, תקופת החגים האחרונה, שאליה מתלווה הסגר הנוכחי, בטוח לא מקלה על מצב הכרס המטופחת. נכון, אוכל עדיין לא חסר, אבל קיים רעב תמידי למשחק או תחרות שתשחרר קצת את המתח. במנהלת הליגות לכדורסל החליטו להרים את הכפפה וחשבו על חטיף שישביע קצת את הקהל: תחרות חיובים בין הכוכבים! ממש כמו בשכונה. מקווים שלא תעשו בושות.
הדחייה של היורו, והאולימפיאדה בה עוד נדון בהרחבה בהמשך, תאפשר להתאחדויות והליגות השונות למשוך עוד מעט זמן בקבלת ההחלטות, אנחנו מתפללים לשמוע בשורות טובות.

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email