צ'אבי

צ'אבי

משחקים בנדמה לי

מיום ליום מתגברים הקולות שמדברים על הסרת ההגבלות, ועולם הספורט ממתין ליריית הפתיחה- מצד אחד רצון עז לחזור למגרשים , ומנגד גישושים באפלה לגבי תאריכים מתכונות וסוגיות . לפעמים נדמה שבימינו משחק כדורגל, יכול להתקיים רק באשליות.

אז האם זה רק בראש שלנו, או שאנחנו באמת קרובים לחזרה? בעולם של היום, מודה, קצת קשה להעלות השערה. ובכל זאת, אומרים שמחשבה יוצרת מציאות, והגיע הזמן שנראה את האור בקצה המנהרה- צ’אבי מתרגל חזרה לשגרה, בצעדי תינוק, עדיין קשה לקום מהספה.

נכון, התחושה היא לא אותה תחושה, וההתרגשות מהולה בהד התקשורתי, שמביא עמו , לצד הצדדים החיוביים, גם המון בלבול מסביב. למרות שכבר נדמה שהתרגלנו, הקהל (תרתי משמע) צמא למשהו שייתן הרגשה של חזרה למסלול החיים- גם אם זו אשליה, אנחנו מוכנים, הרי לא סתם קוראים להם “שחקנים”.

אין מצב שלא התגעגעתם להמנון של ליגת האלופות, לראות את השחקנים בחימום, או סתם מחליפים חולצות.. סתם, לא באמת התנתקנו מהמציאות. אבל זה בדיוק תפקידו של הספורט בחיינו- הרגע הזה שבו אפשר פשוט להניח ליום יום, לשים רגל אחת על השנייה, ולשכוח, רק במשך 90 דקות, מהצרות. לכן נסכים לוותר לבינתיים על אוהדים במגרשים ונסתפק במה שיש, רק תנו לנו לחזור להתרגש!

שיעור חברה

שרת הספורט, מירי רגב, שעושה מאמצים כבירים ,שראויים לפחות לציון, נתקלת בלא מעט מכשולים. אחד מהם לבטח העניק לנו את אחד הציטוטים הגדולים: “בעולם חזרו להתאמן? שם זה באמת כדורגל” בצלאל סמוטריץ, הוא ולא אחר, זורק את המיקרופון, או בסגנון שלו ,”הולד מיי כיפה”.
הערב יתקיימו דיונים מכריעים לגבי החזרה המתוכננת, ולפי המתווה המסתמן עליו ידונו המשרדים- האוצר, הבריאות, והספורט, התאריך בו ישובו, אם וכאשר, למגרשים, הוא בתחילת יוני – ה1/6.
לפי אותם התכנונים, הקבוצות יכנסו לבידוד עוד החודש, ויתאפשרו יציאות רק לקיום אימונים. מה יקרה במידה ושחקן יחלה? שאלה קשה, מזל שאנחנו לא מחליטים. חשוב לציין שכדי שעמידה בלוח הזמנים הצפוף בכלל תהיה אפשרית, הקבוצות חייבות לחזור להתאמן באופן מלא.

נבחרת שאר העולם

ומה קורה מסביב לגלובוס? הצרפתים הכריזו באופן רשמי על סיום הליגה, ואפילו הוכתרה אלופה (פסז’ באיחור אופנתי) וגם נקבעו עולות ויורדות. לעומת זאת בהולנד הקפיאו את המצב , אייאקס לא תזכה באליפות והקבוצות שיישלחו לאירופה ידורגו לפי המיקום הנוכחי, מבולבלים? גם אנחנו.
ומי שצפויה לשוב ראשונה לפעילות, היא הליגה הגרמנית- הבונדסליגה, שם כבר נמצאים בשגרת אימונים מלאים והכנות ממשיות לפתיחת המשחקים, התאריך המדובר הוא בעוד עשרה ימים, ה15 למאי, המשחקים כמובן יתקיימו ללא קהל.

ליברפול באנגליה, מכבי בישראל

לא רק אצלנו הבלאגן חוגג, ובמספר ליגות בכירות, קצת יותר מ”השישית באירופה”, עדיין לא החליטו כיצד לפעול וכרגע השמועות חזקות יותר מהעובדות, האם ליברפול תצליח לפספס אליפות אחרי 30 שנה? לנו נותר רק לחכות ולראות.

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email