צ'אבי

צ'אבי

מה נשתנה?

זוכרים איך סיימנו בשבוע שעבר? טוב, לא באמת ציפיתי. השגרה השתנתה, הימים התארכו ותחושת הזמן מתחילה ללכת לאיבוד, אבל אם יש דבר אחד בטוח, זה שעלי אתם יכולים לסמוך, צ’אבי זוכר, ולא מוותר עליכם, גם מהבידוד.

חישוב מסלול מחדש

השבוע סימני השאלה עליהם דיברנו, התחלפו בסימני קריאה מהדהדים, והאיתותים עליהם התרעתי בכתבה הקודמת הפכו לפניות של ממש, חדות במיוחד. כל עולם הספורט, מהבעלים דרך הקבוצות ועד לשחקנים, נמצאים בפני סדר עולמי חדש. עם או בלי קשר לפסח הקרב ובא.

אין לה סנטימנטים

כמאמר הפתגם הידוע, “האדם מתכנן תוכניות ואלוהים צוחק” ובכן, הקורונה בהחלט דרסה את התוכניות הכלכליות של המועדונים , מגדול ועד קטן. ולמרות ש-1 באפריל כבר היה אתמול, במקרה הזה, כנראה שאף אחד לא הולך להגיד לנו, עבדנו עליכם. המשבר הכלכלי אמיתי, והוא כאן, אולי כדי להישאר.

שיעור בכלכלה

אם צמד המילים חל”ת וקיצוצים , גורמות לכם לתחושה קלה של בחילה ועקצוצים, אתם לא לבד.  לאחרונה למעגל הנפגעים שגדל מרגע לרגע, נוספו גם הכוכבים שכולנו רגילים להעריץ. אז נכון, רונאלדו ומסי תורמים סכומי עתק לא מבוטלים, אך הם עושים זאת למען אלו שאין להם, ונשארו מובטלים. וכשהבסיס מתערער, אתם יכולים להיות בטוחים, שגם האוויר למעלה נהיה דליל.

אפקט הדומינו

כבר התחלנו בטיפול בפוביה במספרים, אז כדי להקל על התרגול, נמשיך עם דוגמה מקומית. אלונה ברקת מציעה לשחקנים מתווה קיצוצים > השחקנים מסרבים > אלונה עזבה את הקבוצה. פשוט וקל, אין הכנסות? יש הפסדים.
הסנונית הראשונה בכדורגל הישראלי היא רק מיקרו-קוסמוס שממנה אנחנו יכולים להסיק על העתיד לבוא בענף כולו, אין מועדון שלא מחפש דרך לצלוח את המשבר, וכולם יפגעו בכיסם , את חישובי האחוזים נשאיר למקצוענים.

הורדות ידיים

אז אחרי שהבנו את עניין תגובת השרשרת, מבט חטוף בכדור הבדולח מלמד על ענף חדש בו אנחנו צפויים להתעניין בימים אלו, נטולי עניין וספורט אמיתי, משחקי כוחות.
בימים ובשבועות הקרובים כל המועדונים צפויים לגבש תוכניות פעולה להתמודדות עם המצב, מה שצפוי לגרום ללא מעט חיכוכים והפגנות שרירים, מהקבוצות וגם מהשחקנים, מקווים שכולכם עבדתם חזק בפגרה.

מה זה פה? מרד?

כנראה שהמשבר הנוכחי, לא יפסח גם על הכוכבים הגדולים ביותר. חלקם כבר הפגינו סולידריות והביעו נכונות לקיצוצים לאור המצב, והחלק השני דואג יותר ליום שאחרי, המחר. לא ברור מה יהיה בסופו של דבר, אך כבר ברור למדי שיש כאלו שצפויים לנקוט בגישה פחות מתפשרת. מחכים להתפתחויות ומבטיחים לעדכן.

לא מרח דם על המשקוף?

ובנימה אישית, למרות הניסיון לשמור על רוח אופטימית, הידיעה לגבי שוער העבר, רושטו רצ’בר, תפסה אותי לא מוכן. השוער שמחזיק בתואר שיאן ההופעות בנבחרת טורקיה, וזכור בעיקר מתקופתו בברצלונה, נדבק בנגיף ונמצא במצב קריטי, מתפללים לשלומו.

חכם, מה הוא אומר?

וכדי שנוכל להיכנס בהתאם לאווירת החג, שבאופן קצת אירוני מסמל חירות, נזכיר לכם שלמרות הקושיות הרבות , והמצב הלא ברור, חשוב לשמור על אופטימיות, שמחה, ומצב רוח.
איך אמרו חכמינו: “עברנו את פרעה, נעבור גם את זה”

מה יעשה לכם השנה את הסדר? שתפו אותנו בתגובות

יכול לעניין אותך גם:

פרוייקט קיליאן

רק משילוב צמד המילים הללו, קיליאן אמבפה וריאל מדריד, אפשר לכתוב אפילו סרט. אבל המציאות, כפי שנוכחנו לחוות היטב לאחרונה, באמת יכולה לנצח כל דמיון.(תמונה

המשך קריאה »

משחקים בנדמה לי

מיום ליום מתגברים הקולות שמדברים על הסרת ההגבלות, ועולם הספורט ממתין ליריית הפתיחה- מצד אחד רצון עז לחזור למגרשים , ומנגד גישושים באפלה לגבי תאריכים

המשך קריאה »
וירוס הקורונה בתקופת ליגת האלופות

מרוב עצים לא רואים את השער

מצד אחד הצהרות שלא יהיה כאן ספורט מקצועני בחצי השנה הקרובה, ומנגד אישור לחזור לאימונים במתכונת מיוחדת. אז נכון, בשבוע האחרון הגעגוע הצליח לקדם במעט

המשך קריאה »

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email