די-מריה
צ'אבי

צ'אבי

מלאך בשמי פריז, אנחל די מריה

אנחל די מריה, האטרייה, הוא סימן שאלה בכל הנוגע לתפיסה הכללית שלו כשחקן כדורגל.
לדי מריה יש איכויות מדהימות. הוא שחקן שיודע לפרוץ, לכבוש, להרים כדורים מדודים לרחבה ולבשל בטאץ׳. אבל הוא לא עקבי לאורך זמן, לא מנהיג, ולא נראה שבונים עליו למלא תפקיד אחד לאורך זמן. זה למרות שהופיע בכמה משחקים גדולים במועדון ואפילו נבחר לשחקן המצטיין של גמר 2014 בליגת האלופות.

כושר שיא. הביצועים של די מריה מתחילת העונה

שחקן נשמה

כמו מסי, גם די מריה מגיע מהעיר רוסאריו בארגנטינה, שבה גדל לפני שעבר לבנפיקה. אבל די מריה הוא שחקן שונה, שחקן נשמה. כשכולם בקבוצה שלו יראו שפופים, הוא יהיה זה שירוץ וילחץ ויעשה תנועה, הוא רומנטיקן, רגשן ושחקן שמשחק עם הלב על המגרש. הוא לא מוותר בקלות, משחק בתשוקה, מאמין בעצמו ולא מפחד מאתגרים במהלך המשחק. לא מתבייש לעבור שחקנים, לנסות תרגילים על יריבים, להרים עם ראבונה, למסור עם הפאלש, ומה אתם יודעים לפעמים זה מצליח וזה יוצא יפהפה. בארסנל שלו תמצאו גם בעיטות חופשיות, מסירות מדהימות ודריבלים שמפילים שחקנים מהרגליים ואפילו בעיטה מרחוק מדהימה בשמינית הגמר הבלתי נשכח במונדיאל האחרון נגד צרפת.
למרות שהוא כינור שלישי ורביעי בקבוצות שלו, למרות שאין לו מניירות של כוכב והוא לא מנהיג של קבוצה, די מריה הוא שחקן, מוכשר ואטרקטיבי.

שמינית הגמר בין ארגנטינה לצרפת במונדיאל האחרון והשערים המטורפים. כולל ההוא של אנחל

נוקם באקסיות

המעבר של די מריה מריאל ליונייטד לא היה אידיאלי מבחינתו. למרות הכסף הגדול והציפיות הגבוהות, הוא לא בלט ולא זכה להערכה מהמאמן – ואן חאל והקהל, והבין שהפרמיירליג ויונייטד לא בשבילו. בסיום העונה פריז החליטה לרכוש אותו ושילמה עליו 50 מיליון יורו, סכום דומה לסכום השיא שיונייטד שילמה עליו עונה קודם.
בפריז, לדי מריה היה קל יותר להתאקלם. הסגנון ההתקפי של הקבוצה והפיזיות של הליגה הצרפתית התאימה לו. בשנה הראשונה שלו די מריה כבש 10 שערים ובישל 18 בליגה, וסגר עונת בכורה נפלאה.
בשנתיים הבאות הוא לא חזר על המספרים, ורק בעונה שעברה חזר לדאבל-דאבל עם 12 שערים ו-11 בישולים! די מריה והקסמים שלו בלטו במיוחד במשחק של פריז באולד טראפורד בשמינית גמר ליגת האלופות, בו היה מעורב בשני השערים.
העונה די מריה שוב הראה לאקסית אחרת שלו מה היא הפסידה ולהט על המגרש מול ריאל מדריד.
למרות אסופת הכוכבים והשמות המפוצצים שנמצאים בסגל של פריז, האיש החם ביותר שלה היום הוא אנחל די מריה.

נוקם באקסיות 1 - די מריה ושני הבישולים מול יונייטד

כינור שלישי וטוב לו

אחרי שהזכרתי את הכישורים הטכניים, הדריבל והפריצה המהירה על הקו, שווה לציין גם שדי מריה הוא מסוג השחקנים שלא אוהבים להיות בקדמת הבמה. כשכולם מתעסקים בניימאר, אמבפה ומסי בנבחרת, לו קל יותר בלי הלחץ והציפיות לפרוץ ולהציג את היכולת שלו.
התקופה בריאל לצד הכוכבים הגדולים, העונה עמוסת הציפיות ביונייטד, העונה הראשונה בפריז עם זלאטן והעונות האחרונות עם קבאני, אמבפה, ניימאר, ועכשיו גם איקרדי… רק מוכיחות את טענה.
די מריה צריך את השקט שלו, וממנו הוא יכול לפרוץ ולהראות לנו את הניצוצות שאנחנו כל כך אוהבים לראות ממנו.
והנה העונה הוא ממשיך את הכושר המצוין מהעונה שעברה והיום הוא נמצא בפריחה.
מתחילת העונה די מריה שותף ב-13 משחקים, ב-10 מהם הוא פתח, ויש לו 4 שערים ו-5 בישולים!
רוצו לראות את המלאך והקסם על המגרש.

נוקם באקסיות 2.0 די מריה מפרק את ריאל

יכול לעניין אותך גם:

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email