אוהדי מנצ'סטר סיטי בישראל
צ'אבי

צ'אבי

טיול בליגה האנגלית: האוהדים השרופים מתכוננים לעונה – חלק א’

בסוף שבוע הקרוב הליגה האנגלית חוזרת להרטיט את ליבנו. בעקבות כך, הגיע הזמן להכיר את ארגוני האוהדים של קבוצות הצמרת האנגליות. האם נקבל את אותה הדרמה והמתח כמו העונה הקודמת?

כמו שכולנו יודעים ענף הכדורגל היום הוא מאוד גלובלי ומגיע לכל מקום בעולם, גם אלינו לישראל הקטנה. כבר שנים רבות שקיימים בארץ מועדוני אוהדים של קבוצות אנגליות שמקבלות הכרה רשמית ממועדונים בכירים ויוצרות שיתופי פעולה עימם. לקראת פתיחת העונה הקרובה, פרויקט ארגוני האוהדים של הליגה האנגלית יוצא לדרך!

הראשונה והאלופה - מנצ'סטר סיטי

קיץ יחסית רגוע עבר על הקבוצה שלכם ביחס לשנים קודמות.  האם זה בגלל סיבות כמו פייר פליי וכדומה? או שמא בגלל איכות הסגל הקיים? איך אתם מרגישים כלפי זה?

“האמת שאנחנו יחסית רגועים. יש לנו סגל מאוד איכותי ועשינו רכישות בדיוק בשתי העמדות הכי בעייתיות שהיו לנו בעונה הקודמת. מגן שמאלי מחליף למנדי שמרבה להיפצע, וקשר אחורי מחליף לפרננדיניו שמה לעשות, לא נהיה צעיר יותר מעונה לעונה. כמובן שהיינו שמחים מאוד אם היה בא עוד בלם שלישי איכותי שהיה נותן מנוחה לצמד הבלמים המובילים שלנו – לאפורט וסטונס, אבל נראה שאוטמנדי ישאר בקבוצה ואת עמדת הבלם הרביעי יקבל אחד הצעירים אז אנחנו בסדר עם זה”.

האכזבה מההדחה המוקדמת בליגת אלופות בעונה שעברה די פגעה בעונה האדירה שהקבוצה עשתה, האם גם אתם הרגשתם טעם קצת מר בעונה שעברה? איך גורמים לזה לא לקרות גם העונה? האם צריכים לעשות דברים אחרת?

“בהחלט היינו מאוכזבים מאוד בעונה שעברה. הרגשנו שהפעם היה אפשר להגיע רחוק אבל בדיוק בצמד המפגשים מול טוטנהאם היו חסרים לנו שלושה שחקני מפתח: מנדי, פרננדיניו ודה ברוינה. על אף החיסרון הזה עדיין הרגשנו שהיינו טובים יותר ושהיינו צריכים לעבור”.
“מה עושים כדי שזה לא יחזור בעונה הבאה? בדיוק בשביל זה החתימו השנה את רודרי ואת אנג׳לינו, קשר אחורי ומגן שמאלי, שתי העמדות היחידות שלא היה לנו עומק בהם ושם שילמנו ביוקר. אז אנחנו אופטימים שהשנה הדברים יראו אחרת עם עומק בסגל וגיבוי מצוין לכל עמדה. אפשר וצריך להגיע רחוק מאוד! העונה אנחנו מצפים מדה ברוינה לקחת על עצמו יותר ולהנהיג את הקבוצה, עונה שעברה הוא הפסיד הרבה משחקים קריטים בגלל פציעות”.

לגבי קהילת אוהדי מנצ’סטר סיטי, מה מייחד אתכם כקהילת אוהדים בשונה משאר קהילות אוהדים בישראל?

“קהילת האוהדים שלנו מאוד מיוחדת ולדעתינו מדהימה. אנחנו לא ארגון ותיק(באופן רשמי מוכרים שלוש שנים על ידי המועדון) ואנחנו גם לא גדולים כמו שאר מועדוני הצמרת האנגלית, אבל אנחנו מאוד מאוד מגובשים, חברים טובים מאוד אחד של השני ונפגשים אחד עם השני גם כשזה לא קשור לכדורגל ולסיטי. כל אחד ואחת נותן הרבה מעצמו בשביל הארגון כדי שהארגון יוכל לעבוד ולתפקד כמו שצריך והכל בהתנדבות ואהבה רבה לקבוצה. והכי חשוב הכול נעשה בכיף גדול. אנחנו משתדלים כארגון להביא כמה שיותר את סיטי לישראל, כמה שיותר להגביר את החשיפה לקבוצה ולהגיע לכל אחד ואחת שחובב כדורגל. אנחנו באופן קבוע כל עונה מוציאים מוצרים חדשים של הארגון שלרוב מחולקים במתנה או במחירי עלות בלבד. אנחנו גם עובדים בשיתוף עם ארגון האוהדים העולמי ועם המועדון, ובעזרת השיתופים האלה אנחנו עוזרים לאוהדים שנוסעים למשחקים להשיג כרטיסים דרך הקבוצה במקומות טובים ובמחירים טובים. אפילו גם אישורי כניסה ללא עלות למשחקי קבוצת הנוער”.
“בנוסף בארץ, הקשר הטוב שלנו אחד עם השני גורם לנו להצליח לעשות מספר רב של מפגשי אוהדים. בעונה האחרונה קיימנו כ 14 מפגשי אוהדים בבר השמרוק בנתניה(שהפך לבר הבית שלנו העונה ואנחנו יותר ממודים לו על כל מה שהוא עושה בשבילנו),ממוצע האנשים במפגש הגיע לשיאים חדשים שעבר את ה-35 איש ומכל הגילאים”.

לדף הפייסבוק של הקהילה: https://www.facebook.com/profile.php?id=100017148674784

אוהדי מנצ'סטר סיטי

צ'לסי חוזרת לשורשים

עונה חדשה קבוצה חדשה, אבל חדשה לגמרי. אז נתחיל בשינוי על הקווים, מאמן ללא הרבה ניסיון אבל עם עבר עשיר מאוד במועדון בתור שחקן, פרנק לאמפרד הסמל הגדול של הבלוז חוזר ללונדון, אחרי עונה מעולה עם דרבי שהפסיד את העלייה לפריימרליג אחרי הפסד לאסטון וילה וג’ון טרי בתפקיד עוזר המאמן. אז מה דעתכם לגבי ההחתמה של לאמפרד כמאמן ראשי לראשונה בפריימרליג?

“התזמון של המינוי מעולה, במסיבת העיתונאים הוא אמר בדיוק מה שהאוהדים רצו לשמוע כבר הרבה זמן. אולי העונה הקרובה תהיה לא פשוטה, אבל אם יקבל את האמון והזמן מההנהלה, יוכלו לקרות דברים טובים”.

יש תחושה שהעונה למפרד יתן הרבה קרדיט לשחקנים צעירים אנגליים כמו תמי אברהם, לופטוס צ’יק והשחקן שחזר מהשאלה מדרבי של למפרד- מייסון מאונט. איך אתם מרגישים לגבי גישה זו ששונה מאותה הגישה בעבר של להביא רכש במיליונים? שמנגד אדן הזארד הכוכב הגדול ביותר עזב ולא הגיע במקומו כוכב שימלא את החלל.

“כבר שנים שהאוהדים משוועים לשחקני בית, לצ’לסי יש נוער מוכשר מאוד ורוב שחקני הרכש שהגיעו בשנתיים-שלוש האחרונות איכזבו לגמרי. ההגעה של למפארד יחד עם ג’ודי מוריס שאימן את הנוער שלנו ומכיר את כל השחקנים הצעירים שלנו זה משהו מרגש שהולך להיות מאוד מעניין. בנושא של האזרד, אנחנו בסופו של דבר מבינים אותו ולא כועסים עליו. הסמל גדול יותר מכל שחקן, צ’לסי הייתה קבוצה גדולה לפניו ותהיה גם אחריו, התגברנו על עזיבות של דרוגבה, צ’ך, טרי ולמפארד והבאנו תארים. עכשיו הזמן להסתכל קדימה. כרגע אנחנו לא יכולים להביא שום שחקן רכש בגלל עונש ההעברות. אחרי שהעונש יגמר בקיץ הבא למפארד, ידע בדיוק איזה עמדות צריכות חיזוק. ההימור שלנו? מגנים, חלוצים ואולי גם בלם”.

ולגבי קהילת אוהדי צ’לסי, מה מייחד אתכם כקהילת אוהדים בשונה משאר קהילות אוהדים בישראל?

“אנחנו בקשר ישיר מול המועדון. היה לנו נציג בישיבת הנהלה שדיבר עם המועדון על פרוייקט המאבק באנטישמיות. אנחנו משתדלים לעשות מפגשי אוהדים בכל רחבי הארץ בעיקר במשחקים מול הקבוצות הגדולות ובליגת האלופות.
כמובן שאנחנו מארגנים לאוהדים שנרשמים למועדון האוהדים שלנו שמוכר על ידי צ’לסי כמועדון אוהדים רשמים כרטיסים למשחקים במחירי עלות, השתתפות בהגרלות על פרסים מגניבים כמו צעיפים, כדורים שחתומים על ידי השחקנים ועוד”.
לדף הפייסבוק של הקהילה: https://www.facebook.com/Chelsea.il/

התותחנים יחזרו לרעום?

קיץ מעניין עבר על ארסנל, שגולת הכותרת היא החתמה של ניקולא פפה הצרפתי הצעיר. הבחירה של השחקן בארסנל מראה שהיא עדיין במועדון “הגדולות”. ואחרי שנים רבות עם ארסן ונגר, שופכים כספים על שחקני רכש, מה דעתכם על פפה ועל הרכש או החוסר ברכש שנעשה בקיץ?

חלון העברות של הקיץ עדיין בעיצומו ונראה שהנהלת ארסנל לוקחת את הזמן. נראה שאת מרבית התנועה בחלון זה היא מבצעת דווקא לקראת סיומו – שזה לטוב ולרע. לכן, עדיין קשה לקפוץ בשלב זה למסקנות, כל עוד יש מספר עסקאות משמעותיות פוטנציאליות שעומדות על הפרק (הן של שחקנים למכירה והן שחקנים לרכישה”).

“ספציפית לגבי פפה, בהנחה ואכן יגיע, מדובר בתוספת כוח רצינית שצפויה לשדרג את התקפת ארסנל. השחקן מגיע בגיל טוב ועם מספרים מרשימים בקבוצה מובילה בליגה הצרפתית. יחד עם זאת, אסור לשכוח שחיזוק ההתקפה לא עמד בראש סדר העדיפויות, לפחות של האוהדים, לקיץ הזה. בשנים האחרונות עקב אכילס של ארסנל הוא דווקא בהגנה, שם איכות השחקנים ירודה משמעותית והדבר בא לידי ביטוי בכמות השערים העצומה שהקבוצה סופגת ביחס ליריבותיה לצמרת. חוליית ההגנה, עם דגש על בלם אחד לפחות, חייבת בחיזוק ובינתיים זה לא קורה וזה מאכזב רבים מהאוהדים”.

עד כמה האוהדים נותנים גב לאונאי אמרי? מה ייחשב לכישלון בעיניכם ומה ייחשב להצלחה?

“העונה הראשונה של אונאי אמרי היוותה עונת הסתגלות ולכן מרבית האוהדים העניקו לו תמיכה מלאה. זו היתה למעשה שנת החסד שלו, כשלא היו ממש ציפיות מיוחדות ממנו. רוב האוהדים הבינו שהוא לא קוסם ושיידרש זמן בכדי שיילמד את הקבוצה ויערוך בה את השינויים וההתאמות הנכונות. כעת, מתחילה למעשה עונת המבחן האמיתית שלו. האוהדים מבינים שזו כבר עונה שלישית ברציפות שהקבוצה נמצאת מחוץ לליגת האלופות ולכן הציפיה הברורה היא לחזור בכל דרך אפשרית למפעל היוקרתי – אם זה דרך זכייה בליגה האירופית או אם זה דרך אחד מ-4 המקומות הראשונים בליגה. כל מה שפחות מכך, יחשב ככישלון, ואז הסכינים מצד האוהדים יתחילו להישלף לכיוונו של המאמן הספרדי”.

ולגבי קהילת אוהדי ארסנל, מה מייחד אתכם כקהילת אוהדים בשונה משאר קהילות אוהדים בישראל?

“קהילת אוהדי ארסנל מונעת בידי מועדון האוהדים הרשמי של התותחנים בישראל. מדובר במועדון שקיים למעלה מ-30 שנים ובשני העשורים האחרונים זוכה להכרה רשמית מטעם הנהלת ארסנל בלונדון. הארגון מקיים כ-10 מפגשי צפייה משותפים במשחקי הקבוצה המוקרנים על מסכי ענק בפאבים שונים ברחבי הארץ, וכן מספק לחבריו את אפשרות הרכישה של הכרטיסים לכל משחקי הקבוצה במפעלים השונים במחירים משתלמים. בנוסף, כל חברי המועדון זכאים להנחות ברכישת מוצרים של הקבוצה בחנויות הרשמיות של המועדון ומקבלים מדי עונה כרטיס חבר רשמי, עיתון וערכת מתנות. למועדון האוהדים יש נבחרת קט-רגל המייצגת אותו בטורנירים השונים וכמובן פעילות דיגיטלית ענפה לחיזוק התקשורת הפנימית בין האוהדים הכוללת עמוד פייסבוק, חשבון אינסטגרם, מערכת דיוור במייל וקבוצות וואטסאפ”.

לדף הפייסבוק של הקהילה: https://www.facebook.com/groups/ArsenalIsrael/

בחלק השני של הכתבה תכירו את ארגוני האוהדים של אלופת אירופה שמתכוונת להסתער על הליגה האנגלית משריקת הפתיחה- ליברפול, ובנוסף גם עם השדים האדומים שמרגישים שהם חייבים לחזור למקומם ולשלוט בעיר ובכדורגל האנגלי- מנצ’סטר יונייטד

הקליקו לחלק השני של הכתבה: טיול בליגה האנגלית: האוהדים השרופים מתכוננים לעונה – חלק א’

יכול לעניין אותך גם:

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email