פרנק למפארד המאמן הגדול הבא
צ'אבי

צ'אבי

פרנק למפארד, המאמן הגדול הבא

דמיינו לכם שסיימתם קריירה מפוארת והייתם מהאחראים הישירים על המהפך שעבר במועדון לונדוני גדול. ממועדון שמגרד את הצמרת, לכזה שמועמד בכל שנה על האליפות.
עדיין עוצמים עיניים ומדמיינים? (כן? אז איך אתם קוראים?) מעולה! אז דמיינו שאתם בעלי איי-קיו של 150 (מוטל בספק, עגול מדי) ומתפקידכם במרכז המגרש – בנוסף לחוש הכיבוש וקור הרוח מול השער, לדעת לתקל, לקבל כדור מההגנה ולייצר המון מצבי הבקעה – המון תכונות לשחקן אחד, אתם בטח חושבים.

דמיינתם שאתם פרנק למפארד. ברכותיי! עכשיו אחרי שאימנתם עונה אחת בדרבי קאונטי, מתקשרים אליכם החבר׳ה מהבלוז ומציעים לכם את ג׳וב החלומות שלכם – לאמן את צ׳לסי.
אממה, לקבוצה אין ממש תקציב רכש, כי פיפ״א קלטה שהיא משאילה מלא שחקנים. המאמן הקודם לימד אותה כדורגל חדש שלא ממש איחד את שחקני הקבוצה והכוכב הגדול והבלתי מעורער של המועדון שלכם ב-8 שנים האחרונות- אדן הזאר עזב לריאל.
עכשיו אתם על הקווים עם האתגר להכניס לקבוצה משהו חדש, ולרשותכם המון שחקנים צעירים שקיבצתם מכל הגלויות. נשמע מפחיד, לא? אני מאמין שזאת בדיוק הסיבה שגרמה לדויד לואיז לברוח לארסנל בשעה האחרונה בהיום האחרון של חלון ההעברות.

אתגר למפארד

למפארד נמצא בסיטואציה חלומית עבורו מצד אחד, ומצד שני היא לא פשוטה בכלל. השחקנים שאכזבו את קונטה וסארי עדיין בסגל. הם אלה שעל כל אליפות שלקחו גמלו בשנה מחרידה לאחריה, והשחקנים הצעירים והחדשים בסגל? חסרי ניסיון ולא ממש התחברו.
אבל למפארד שבטוח הבין שהסיכויים לא לטובתו והציפיות לתארים עדיין גבוהות, יצא לדרך חדשה בצ׳לסי. ולמרות ניצחון אחד מתוך ארבעה והתבוסה ליונייטד במחזור הפתיחה של הליגה האנגלית, לי זה מרגיש בכלל לא רע.

צעיר ומוכשר אך עדיין לא מוכיח, אבל להשוואות להאזר אין עדיין אחיזה במציאות. פוליסיק

צעירים לנצח

הסיטואציה בצ׳לסי היום היא אתגר לא פשוט, ומצד שני היא מאוד מיוחדת. הידיעה שאתה יוצא לקרב עם חבורת צעירים יכולה להיות קצת מפחידה בגלל חוסר הניסיון, אבל התשוקה והנכונות ללמוד, יכולות לכפר על חוסר הניסיון ועם קצת אופטימיות ודבק, אפשר גם להעמיד קבוצה מאוחדת ורעבה שרצה יותר מהקבוצה היריבה.
לי מרגיש שלמפארד – ממש כמו סולשיאר – למרות חוסר הניסיון שלו ושל השחקנים, יש את הפוטנציאל להרכיב בסטמפורד ברידג׳ קבוצה רעבה שרוצה לעשות שם לעצמה ולשחקנים שלה.

מייסון מאונט. טכני, מהיר וחד. שחקן התקפה מסקרן מאוד

ההר ותמי ארבע

בינתיים בשורות הקבוצה, קובאצ׳יץ׳ שהגיע בעונה הקודמת מריאל לא מוכיח שהוא שחקן ברמה גבוהה וחוץ ממנו ההתקפה של צ׳לסי התקשטה עוד בסוף העונה שעברה ברכישתו של פוליסיק האמריקאי המוכשר שלא מספק סחורות בשום מקום, והשניים שנכנסו לשורות ההרכב בהתקפה הם שני שחקנים צעירים מוכשרים שמוכנים לשרוף את הדשא מדי משחק.
מאונט בן ה-20 סיים שורה של השאלות כשהאחרונה הייתה בדרבי תחת פרנקי למפארד, והעונה קיבל את המפתחות להתפוצץ על הדשא. החלוץ של למפארד וצ׳לסי העונה, הוא עוד כישרון צעיר של המועדון שחזר מהשאלה – תמי ארבע (אני יודע שזה תמי אברהם). תמי קיבל מלמפארד את המפתחות ובינתיים נראה שלמרות שצ׳לסי לא מבריקה ומביאה הביתה נקודות, יש לה ניצוצות של כישרון ותשוקה. הצמד מועדף בהרכב על פני וויליאן, ז׳ירו וקאלום האדסון אודוי, וכנראה שלמפארד רואה בהם את התקווה לכיבוש השערים והכרעת משחקים.

לסיכום,
יש היום הרבה אתגרים ללמפארד, אבל אם הוא יעמוד בהם, הוא יכול לבנות קבוצה שתרוץ חזק קדימה, ותהיה מספיק מוכשרת וחכמה כדי לנצח יריבות חזקות ומנוסות ממנה.

יכול לעניין אותך גם:

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email