ליברפול
צ'אבי

צ'אבי

יד ביד אני אוביל אותך – הקרב על אליפות הפרמייר ליג – חלק ב

מאבק האליפות של סיטי בליברפול

בתחילת העונה, מוריניו כהרגלו תירץ את היכולת המזוויעה של מנצ’סטר יונייטד והאדיר את הישגיו. הוא הדגיש בפרט את ההישג המרשיםסיום העונה שעברה במקום השני, אחרי היריבה העירונית מנצ׳סטר סיטי. היום, מחזור אחד לסיום העונה, אנחנו רואים שלמרות ההתנהלות המביכה, התירוצים, והניסיונות להאדיר את הישגיו, האמירה הזאת רלוונטית מתמיד.
למרות עונה נפלאה של ליברפול הכל תלוי בסיטי, שאם לא תמעד, תזכה באליפות השנייה ברצף, כי מי בעצם (הלוואי ברנדן רוג׳רס?!) יכול לעצור אותה?

מה הביא העונה את מנצ’סטר סיטי להיות המכונה המשומנת שהיא, ולצעוד על שטיח האלופים בדרך לזכייה באליפות הליגה האנגלית?
הנה, באתי להסביר.

סופר גרופ

מאז שהגיע פפ, מנצ’סטר סיטי רכשה ורכשה, הכי הרבה בעולם אפילו. אבל אלו היו קניות חכמות של שחקנים מוכשרים, צעירים ורעבים. ברנרדו סילבהאחד הסיפורים הגדולים של העונה. הפורטוגלי ידע עוד בעונה שעברה, כשהגיע ממונאקו, שיש בהרכב שלישייה קדמית מצוינת, סילבה בכיר וותיק יותר ודה בריינה נפלא בקישור.
אבל הוא הוכיח שיש גם אותונמרץ טכני ומחויב שהוא מוכן לעלות ולתרום במקסימום מהספסל. העונה, למרות שמחרז הגיע לעבות את החלק ההתקפי, ברנרדו לקח כל הזדמנות שהייתה לו ב-4  רגליים. הוא לא מפסיק לרוץ, תורם להגנה ולהתקפה, מייצר מצבים וכובש שערים. הוא מהשחקנים המשתפרים של מנצ’סטר סיטי, ופפ מצידו נותן לו קרדיט והרבה דקות משחק.

שחקן נהדר שהוכיח שמגיע לו ההרכב. השנה הגדולה והביצועים של ברנרדו סילבה.

ראחים סטרלינג

המשתפר של העונה? מכריע משחקים? מוכיח יכולת? נלחם בגזענות בזכות יכולת? תפס מקום קבע בהרכב והדיח את סאנה? כל התשובות נכונות במקרה של סטרלינג. העונה סטרלינג מעורב ב-37 שערים של סיטי(!) וזכה להיות שחקן העונה של העיתונאים בפרמיירליג. הוא סתם הרבה פיות, ענה למבקרים, ונלחם בגזענות שמגיעה לגיחות באצטדיונים באנגליה גם בתצוגות נהדרות במשחקי הנבחרת המקומית.

ההשחזות של פפ

פפ גוארדיולה הוא המאמן היחיד בעולם (כולל מוריניו), שתמיד נמצא במעמד ״הכוכב של הקבוצה״.
דמות מרתקתגווארדיולה עושה רושם של כוהן כדורגל. ממציא שיטות, כותב ספרים, משדר לשחקנים סופרמקצוענות, מודע לעצמו ומשתולל על הקווים. לפעמים זה מרגיש שקריירת המשחק שלו הייתה רק הכנה לשאיפה הגדולה שלולהיות מאמן גדול.
הרחבת הסגל והמלחמה על ההרכב ב-3 העונות שלו בסיטי הוא שופך את הכיס ומדי עונה סותם חורים בסגל בשחקנים מצוינים שפורחים בזכותו, ואפילו נותן קרדיט לצעירים כמו פודן וזינצ׳נקו.

סיטי היא הקבוצה היחידה בעולם שיכולה להושיב על הספסל את ז׳סוס, דה בריינה, סאנה ומחרז, ולמכור את ג׳יידון סאנצ׳ופפ יצר מצב של מלחמה על כל עמדה במגרש. כל שחקן צריך להעריך כל דקה שהוא משחק, ולהוכיח באימונים ובמשחקים שהוא המתאים ביותר לסייע לקבוצה והצליח להוציא מהשחקנים שלו יותר.

ווינריות ואופיהשנה מה שעשה את ההבדל היה שפפ החדיר בשחקנים ווינריות שהגיעה מהמלחמה על ההרכב. מעבר לשיטה ומשחק ההתקפה המרהיב, השחקנים של פפ העונה קשוחים יותר, מחויבים יותר וכשהם במומנטום, הם לא מורידים את הרגל מהגז.

שיטה מנצחת פפ העמיד העונה קבוצה שמשחקת כדורגל מגוון מאוד, עם הרבה כישרון שנראה שאין קבוצה שיכולה לעמוד מולה. היא לא מפסיקה לכבוש, עקבית מאוד ביכולת, ומוכנה לפרוץ כל סכר בהתאמות טקטיות העמדה של שחקנים ותנועות חכמות. פפ בנה מכונה נפלאה ובלתי ניתנת לעצירה (בליגה).

כך נראה הניתוח הטקטי של המכונה של פפ

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email