לונה-צ'מטאי-סלפטר אולימפיאדת 2020
צ'אבי

צ'אבי

הדרך לאוליפיאדת 2020: עובדת הניקיון שהפכה לאלופת אירופה- לונה צ’מטאי-סלפטר

כל רץ למרחקים יודע , שגם האימונים הכי מפרכים, לא מספיקים כשלעצמם אם הריצה לא מתוכננת לדקויות. אבל במקרה של לונה צ’מטאי-סלפטר הישראלית, נדמה שאפילו טובי התסריטאים לא היו מצליחים לדמיין עד כמה רחוק היא יכולה להגיע.
הצטרפו אלינו והכירו את עובדת הניקיון שהפכה לאלופת אירופה ואתלטית מרשימה, שבמקרה שלה המציאות באמת עולה על כל דמיון.

לונה צ'מטאי-סלפטר גיבורת על

כשגיבורת על מגיעה לעולם, אסור לה לדעת שהיא כזו. ובכן, זה ההסבר הכי טוב שאפשר לתת לילדה בת חמש שצריכה לרוץ יחפה חמישה קילומטרים לבית הספר בגשם, ובחזרה. אבל זה כנראה, כמו שאמרה לא פעם לונה, מה שהפך אותה להיות מה שהיא היום.
למה גיבורת על אתם שואלים? דמיון מודרך קצר, נסו לדמיין את עצמכם רצים למקום העבודה שלכם, נניח במרחק שבעה קילומטרים מהבית, בחום של שלושים מעלות. קשה? עכשיו עשו זאת שוב, (רק בדמיון, כן?) ושוב, ושוב, ושוב, ושוב, 6 פעמים. אחרי שניגבנו יחד את הכיסא מזיעת הרחמים העצמיים, נסכים גם יחד שעל 42 הקילומטרים שרצים רצי המרתון, שוב ושוב, ניתן בהחלט לקרוא ללונה בשם המחייב גיבורת על.
הגיבורה שלנו נולדה על השבר הסורי אפריקאי במחוז שנקרא ריפט ואלי. כפר קטן בקניה, מוקף בהרים בגובה של 2700 מטר, בת אחת מתוך שלוש עשרה (!) שבילדותה בכלל אהבה לשחק כדורגל. כשהגיעה בפעם הראשונה ההזדמנות לעסוק בספורט מקצועני, היא נדחתה על ידי אביה בגלל המרחק והצורך לעזור בבית. כך הוביל הגורל את לונה להגיע בשנת 2011 לישראל, כמטפלת לילדיו של השגריר הקנייתי באותם ימים.

החומר ממנו עשויות אגדות

ריצה אחת בפארק, גורל, מזל, או צירוף מקרים, אבל מועדון אתלטי השרון, ששמעו על הכישרון שמתרוצץ בפארק בהרצליה מיהרו לחטוף את לונה שהפכה במהירות, הרבה בזכות עצמה ובעזרת האימונים, למתחרה רצינית ומנצחת בריצות ארוכות, מה שגרם לה להכיר את מאמנה ומי שלימים יהפוך להיות בעלה, והסייד קיק של הגיבורה שלנו בדרך להשתלט על העולם ועל טוקיו 2020, דן סלפטר.

טובים השניים

מאז הכירו, נרקם סיפור האהבה היפה ביותר בספורט הישראלי, שהוכיח שהשניים טובים מהאחד והוביל את הזוג לפסגות חדשות.יחד עם הצלחותיה של לונה במישור הספורטיבי, ועם קבלת האזרחות הישראלית, הגיע לעולם האוהד מספר אחד של לונה, בנם רוי. כשנשאל דן על מה גרם לו להתאהב בלונה, ענה שאלו הם הטיולים באפריקה שגרמו לו להכיר במעט את המנטליות, וכשפגש את לונה וראה את המסירות שלה, מיד ידע שתהיה אם ילדיו.

החיים בקניה, ההסתגלות בארץ ישראל והמטרות להמשך

רצים למרחקים

שיאנית ישראל ב-1500 מטרים, 3,000, 5,000, 10,000, חצי מרתון, ומרתון. אלו לא סתם מספרים, אלא כל השיאים ששברה לונה עד שזכתה לראשונה בתואר אלופת אירופה בברלין לפני שנה בפעם הראשונה בהיסטוריה של אתלטית ישראלית. ההישג העצום כשלעצמו יכול היה להיות גדול אף יותר אלמלא חוסר הניסיון של לונה, שיכלה לזכות במדליה גם בריצת ה-5,000, המרחק המשני שלה. כמה ימים לאחר מכן, נפסלה לונה לאחר שחשבה שסיימה את המסלול. טוב, גם לגיבורי על מותר להיות אנושיים מדי פעם.

היעד הבא

בחודש האחרון לונה קרסה באליפות העולם בקטאר בעקבות מסלול קשה ביותר ותנאי חום לא אנושיים, פונתה ולא הצליחה לסיים את המסלול. כעת היא ומאמנה דן מפיקים את הלקחים ובונים תכנית שתאפשר ללונה להתחרות בצורה הטובה ביותר באצטדיונים של טוקיו שגם שם צפויים תנאי מסלול לא פשוטים.
אנחנו סומכים על הזוג שסיפור האהבה שלו חצה גבולות ויבשות, שישברו גם את השיא הבא, בטוקיו 2020.
אם גם אתם תרצו לראות את לונה בשיאה, אתם יכולים לשריין תאריך ולקנות כרטיסים לאולימפיאדה כבר עכשיו!

הישארו מעודכנים!

כתבות מומלצות נוספות:

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email