פול פוגבה
צ'אבי

צ'אבי

יונייטד והמשבר הבלתי נגמר

האשימו את המאמנים, השחקנים וההנהלה. מאשימים את פוגבה, מנסים לייצר לה זהות, אבל בתכל׳ס מנצ׳סטר יונייטד לא מוצאת את עצמה ולא חולמת חלומות ורודים בתיאטרון החלומות. היא ממשיכה להיראות רע שנה אחרי שנה. לא משנה מי המאמן ולא משנה מה הטקטיקה שלו, אין הרבה סיבות לאופטימיות אצל השדים האדומים.
יונייטד מסתכלת אחרי המחזור השמיני על צמרת הטבלה מהמקום ה-12, עם סגל שחקנים חסר איכות שמתאמץ לסגל לעצמו זהות.

הנהלה לא מנהלת

כולם יודעים את זה ואומרים את זה בכל הזדמנות – ההנהלה של יונייטד לא עושה את העבודה.
אם מדובר ברכש, בטיפול בשחקנים קיימים, בעיתויי רכישה אומללים ועוד. מאז סיום עידן פרגוסון, יונייטד לא מתנהלת כמו מועדון ענק חכם ובריא, לא בונה לעצמה פתרונות ארוכי טווח ולא יוצרת מחדש ולעומק את הזהות שלה. מה שהספיק בעידן פרגי, לא מספיק היום מול התחרות הקשה והאשמה היא ההנהלה, שלא מספקת כלים, לא מציגה חזון ולא לוקחת את יונייטד לגבהים המוכרים שהמועדון נסק אליהם בעבר.

סולשיאר, הנורבגי עשה את שלו?

בשנה שעברה, איך שהגיע סולשיאר הוא היה האיש הנכון בזמן הנכון. רצף הניצחונות והמוטיבציה עשו את שלהם וכולם הרגישו שהגיע המאמן שהמועדון חיכה לו. אחרי שנגמר הרצף ונגמרה עונה די מאכזבת, יונייטד דיברה בקיץ על הרבה שמות בהם היא מעוניינת. בפועל? הגיעו שחקנים אנגליים לא רעים מהפרמיירליג, אבל קשה להגיד שיונייטד התחזקה מאוד עם עזיבתם של הררה, לוקאקו ואפילו סאנצ׳ז די משמעותית, ובהעדר מספיר רכש לחיזור, נדמה שיונייטד לא שיפרה מעמדה.
לסולישאר אין שפנים בכובע, הוא משחק כדורגל פשוט ומצפה לנכונות מהשחקנים שלו, הקישור של יונייטד לא מרשים במיוחד והנעת הכדור בעייתית משהו.

הניצחון 4-0 המרשים על צ׳לסי במחזור הפתיחה, שנראה היום כמו זיכרון רחוק.

פוגבה? מעכב צמיחה

השאלה הגדולה שמעסיקה את יונייטד אחרי סולשיאר היא פוגבה. שחקן מוערך וכשרוני מאוד שלא ברור אם התרומה שלו חיובית או שלילית במועדון. שחקן שפוזל החוצה כל הקיץ עם שפת הגוף וראיונות שמשדרים חוסר שביעות רצון. חוסר ההתאמה היא בעיקר כי כרגע לא נראה שהוא מסוג השחקנים שמתאימים לסגנון של סולשיאר בכל הנוגע למלחמה והקרבה. הכוכב של המועדון יכול להיות האקס פקטור בכל משחק, אבל קשה לדעת אם הוא באמת מחויב עד הסוף. סולישאר יצטרך להביא לו חברים-כוכבים אחרים על המגרש כדי שיהיה מרוצה, או להוציא מהקבוצה הרבה יותר כדי שהוא ירצה להישאר ויוכיח את תג המחיר שלו על המגרש.

חוסר מוטיבציה והשראה

מעבר לייצוב ההגנה של יונייטד העונה, קשה להתרשם מתחומים אחרים במשחק שלה. השערים לא וירטואוזים, הנעת הכדור לא מבריקה ויכולת אישית אין בשפע.
יונייטד במחסור שחקנים שימשכו אחריהם את החבר׳ה הצעירים, יחזיקו בכדור ויעשו איתו קסמים.
פוגבה יכול להיות כזה, אבל כשרואים שהוא לא מחויב, קשה להידבק ממנו, קשה למשוך אותו, וקשה לאחד את חדר ההלבשה. דווקא הרכשים שהגיעו בקיץ הם נקודת האור, ביאסקה, ג׳יימס ומגוויר עומדים בציפיות ועושים את העבודה, אבל יונייטד צריכה הרבה יותר ממה שיש להם לתת.

ביאסקה, מגן מדהים, זה יספיק ליונייטד?

עניין של זמן?

הזמן יפתור את הכל? השחקנים יתחברו ויונייטד תצעד כל הדרך למרומי הטבלה? אני לא הייתי מהמר.
בהיעדר שינוי מערכתי-הנהלתי-סגלי, יהיה קשה לראות פתרונות בזמן הקרוב ובעונה הקרובה, אבל מי אני לנבא או לנחס להם את העונה.

יכול לעניין אותך גם:

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email