מסי ורונאלדו ביחד
צ'אבי

צ'אבי

כשרונאלדו הציע למסי ארוחת ערב: סיקור היריבות של 2 השחקנים הכי טובים בעולם

מאז שחר ימי הכדורגל לא נראתה יריבות בענף כמו היריבות שאנחנו מכירים היום בין רונאלדו למסי.
הדומיננטיות לאורך שנים, שבירת השיאים האישיים, זכייה בתארים קבוצתיים והמעריצים שתומכים בהם לאורך כל הקריירה ומכתירים אותם לשחקנים הגדולים בהיסטוריה של המשחק. לרואנלדו ומסי יש את כל הסיבות לקבל את הקרדיט ולהילחם מדי שבוע על תואר השחקן הגדול בעולם ובכל הזמנים. וזה מן הסתם, מייצר ביניהם תחרות בלתי נגמרת.

מראדונה ופלה מי?

לפני שהכרנו את מסי ורונאלדו, הוויכוחים על תואר השחקן הגדול בכל הזמנים היו בין מראדונה לפלה. השניים גם הכתירו יורשים, עוררו זעמם של אוהדים יריבים, וטענו כל אחד בתורו לתואר הגדול בכל הזמנים. הטיעונים היו התקופות השונות בהן שיחקו, איכות הנבחרות של כל אחד מהם, הדומיננטיות וההשפעה שהייתה להם על המשחק.
אבל מאז? רונאלדו הברזילאי, קאקה, זידאן ורונאלדיניו היו השמות הגדולים ביותר, ולא הייתה יריבות מוחצת מובהקת בין שני מועמדים כאלה רציניים כמו מראדונה ופלה או מסי ורונאלדו בתואר השחקן הגדול בכל הזמנים.  היום כבר אין ספקות, שאלות והשוואות, וכששני השחקנים הדומיננטיים משחקים מולנו, נשאר לנו רק לפרגן וליהנות.

תואר לי ותואר לך

כשאתה רוצה להיות הגדול בכל הזמנים, יש לך הרבה משקל על הכתפיים. אתה צריך להיות שחקן מוביל בקבוצה, לזכות בתארים בנבחרת, להיות דומיננטי במספרים אישיים, ועקבי לאורך זמן ביכולת מופלאה.
לרונאלדו ומסי יש טיעונים חזקים לכל אחד בתורו. מסי וירטואוז עם שליטה אבסולוטית בכדור ויכולת להשתחרר מ-5 שחקנים, ואצל רונאלדו מדובר בווינריות בלתי מתפשרת, מקצועיות ואתלטיות נפלאה.
בכל שנה השניים יודעים שתארים מקרבים אותם לתהילת עולם והם צריכים לכוון לכל הכיוונים כדי לזכות. מסי למשל, יודע שעננת הכישלון בנבחרת תרחף מעליו תמיד ועד שלא יצליח להניף איתה איזה גביע נחמד, תמיד יגידו עליו שחסר לו משהו. יגידו גם שהוא לא תמיד מגיע בבארסה למשחקים הגדולים והוא לא לוקח על עצמו מספיק את המשחק, או הטענה המוחצת – שהפרעוש עשה קריירה בזכות צ׳אבי ואינייסטה. רונאלדו המוחצן יודע להדגיש את היתרונות שלו וידוע בראוותנות ואהבה עצמית מובהקת, אבל הוא הצליח לזכות בתואר ראשון ומכובד מאוד עם הנבחרת שלו – אליפות אירופה, הטביע חותם ב-3 ליגות שונות ולא היה מקובע למועדון אחד, והוא נראה טוב מאוד גם בגיל מתבגר. בנוסף הוא גם נמנע לאורך זמן מפציעות.

קרב בין ענקים. הנה כמה מהביצועים של שניהם מהשנה האחרונה

מה הלאה?

אחרי שנים בהן הם חלקו יחד את הליגה הספרדית, שני האול-סטארים ניצבים היום בליגות שונות ומנסים לסיים את הקריירה עם טעם מתוק בפה.
שניהם יודעים שזוכרים הכי טוב את הסוף מהקריירה שלהם וכי דור היורשים שלהם נמצא מעבר לפינה.
אמבפה, ג׳יידון סאנצ׳ו וז׳ואאו פליקס הם השמות הבולטים. מסי היה מאוד שמח לזכות בתואר כלשהו עם ארגנטינה ולזכות בתואר ליגת אלופות נוסף עם ברצלונה. רונאלדו היה שמח לשבור שיאים אישיים באיטליה ולזכות עם יובה בליגת האלופות.

אנחנו רק רוצים שהם ימשיכו להתמודד על תואר שחקן השנה, מדי שנה, כדי שנראה כמה עוד יש להם לתרום לענף שאנחנו כל כך אוהבים.

העולם שייך לצעירים, נראה אם הם יכנסו לנעליים ומה תעשה היריבות ביניהם ליכולות שלהם

יכול לעניין אותך גם:

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email