נואה ליילס - אולימפיאדת 2020
צ'אבי

צ'אבי

נמצא היורש של אוסיין בולט? הכירו את האצן נואה ליילס

התואר האיש המהיר בעולם מושך יותר מלדעת לקפוץ לרוחק, לזרוק כדורי ברזל או להפיל יריב באוזרי או איפון ג׳ודוקאי מרשים. האיש המהיר בעולם בכל הזמנים הוא יוסיין בולט. הוא קבע את השיאים שלו בסטייל, פעם אחר פעם והצית מחדש את העניין בענף הריצה.
היום, עשור וקצת אחרי הזכיות של בולט, יש לנו מועמד חדש לרשת את התואר והתהילה של הג׳מייקני.

רוץ נואה רוץ! מקבץ הריצות של נואה ליילס

ריצה משפחתית

נואה ליילס הוא השם החם היום בעולם בענף הריצה למרחקים קצרים. ההורים שלו התחרו באתלטיקה בתקופת הלימודים שלהם באוניברסיטה ואבא שלו המשיך להתחרות כאתלט מקצועי גם בהמשך. אחיו, שצעיר ממנו בשנה, מתחרה בריצות 400 מטר ונראה שבמשפחה מצאו תחביב משותף לגדול לתוכו.
ליילס התחיל להתאמן באתלטיקה יחד עם אחיו כבר בגיל 12 ודווקא קפיצה לגובה היה התחום שהצטיין בו, לפני שהחליט להתמקד בריצות קצרות.
בגיל 15 עלה נואה לתודעה העולמית כשזכה במדליית הזהב באולימפיאדת הנוער נאנג׳ינג.
בשנה לאחר מכן הוא התמודד במבחנים לקראת אולימפיאדת ריו, שבר שיא בתור תלמיד תיכון בריצת 200 מטר, וחודש מאוחר יותר, זכה במדליית הזהב בריצת 100 מטר ובשליחים באליפות העולם לאתלטיקה לנוער בפולין.
עם התחלה כזאת, האצן האמריקאי מפלורידה עלה לכותרות וטעם את טעם ההצלחה, מה שהוביל לשבירת שיאים סדרתית כדי שיוכתר כאצן הגדול והמהיר בעולם.
ליילס הצעיר, בגיל 22 בלבד, השיג תוצאה הנמוכה ב-20 שניות בריצת 200 מטר, ושיפר את השיא האישי שלו בריצת 100 מטר בזמן שיא של 9.86 שניות.

היורש הבא של בולט

בתקופה שבעולם גילו את אחד הכדורגלנים המהנים והחינניים- רונאלדיניו: הלהטוטן עם החיוך הבלתי נגמר, הפציע גם כאצן שרץ בנונשלאנט ומחייך לכל המבקש. יוסיין בולט בלט בשואו שהעניק והוסיף לתדמית שלו הרבה סטייל, ונראה שנואה הצעיר ממשיך את דרכו. שני הדברים הראשונים ששמים לב אצל נואה ליילס הם החיוך והגרביים הצבעוניות עליהן הדפסים של גיבורי קומיקס.
בנוסף, אחרי שהוא חוצה את קו הסיום, הוא מקפיד לפנק את הצופים בריקוד פורטנייט. בקיצור אצן שנותן חוויה ושואו כמו שצריך, ממש כמו בולט.

שבוע אחרי שזכה בליגת היהלום בריצת 100 מטר, הוא זכה גם בריצת ה-200 והפך לראשון שאי פעם זוכה בדאבל בשתי התחרויות. אם זה לא מספיק, הוא בחר כהרגלו של בולט – להאט לקראת קו הסיום, וכשנשאל לאחר מכן, אמר שהיה חייב ללכת לשירותים. גם אם מדובר בהלצה או בסיפור טרגי, זה רק מוסיף  לסממני הכוכבות של האצן המחונן.

יקום הליילס ויכה בבולט? תזכורת לביצועיו של האצן הגדול בהיסטוריה

צרות של עשירים

היום, בגילו הצעיר, לנואה יש את האפשרות להתמודד בריצות 100 ו-200 מטר ומרחקים ארוכים יותר.
בין לבין הוא מדגמן בשבוע האופנה בפריז, הופך להיות מותג עולמי, ואפילו עובד על הקלטת אלבום שירי ראפ. בעוד שנה מהיום הוא יעלה על במת האתלטיקה הגדולה והחשובה בעולם באולימפיאדת טוקיו, ושם הוא יצטרך לספק את הסחורה החשובה באמת עם הגרביים, הראפ והריקודים, לחזור עם המדליה, לשבור איזה שיא, ולהשכיח קצת או הרבה את יוסיין בולט.

ליילס קובע תוצאת הריצה ב-200 מטר המהירה ביותר מאז בולט

עוד באותו נושא:

ארסנל מודל 2020

אלטנוילד ארסנל

פירוש שם הספר ״אלטנוילד״ מאת בנימין זאב תיאודור הרצל, הוא ארץ חדשה-ישנה, והוא מדבר על החזון שלו לישוב היהודי שיקום בישראל. אם עד היום לא

המשך קריאה »

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email