אנסו פאטי ברצלונה
צ'אבי

צ'אבי

הכירו את אנסו פאטי: היהלום החדש של ברצלונה

העתיד של הקטלונים: אחרי שעלה לבכורה נגד בטיס והראה ניצוצות של כישרון אדיר וכעבור שבוע אחד בלבד שהפך להיות הכובש הצעיר ביותר של ברצלונה, אנסו פאטי הצעיר בן ה-16 בלבד עלה לכותרות בכל מקום בעולם כאשר ההשוואות למסי צצו מהר מאוד.
בואו נעשה היכרות עם היהלום הענק שיצא מלה מאסיה.

(תמונה לקוחה מעמוד הפייסבוק של ברצלונה)

היכרות עם היהלום

את השם אנסו פאטי כנראה שכבר הספקתם לשמוע פעם או פעמיים השנה אחרי שכבש בהופעת הבכורה שלו במדי הקבוצה הבוגרת. אבל לא כולם מכירים את סיפור החיים שלו ואיך כבר מגיל צעיר הקבוצות הגדולות נלחמו להביא את הכישרון האדיר שנולד בגינאה-ביסאו אבל מחשיב עצמו לספרדי לכל דבר.
פאטי עלה בגיל שש לספרד כאשר עבר להתגורר בהררה שנמצאת בסביליה והתחיל לשחק בקבוצות הילדים של האנדלוסים.
אחרי שהרשים גם בקבוצת הילדים של סביליה, השמועה על ילד אפריקאי פשטה מהר מאוד בספרד ומיד החלה מלחמה קטנה על פאטי ועל המשך הקריירה שלו.
אביו בורי פאטי מספר, שריאל מדריד הציעה יותר כסף מברצלונה, אך הוא העדיף את בארסה ואת התנאים הטובים ביותר בשביל בנו. אין ספק שהוא קיבל אותם בלה מאסיה המפורסם שמצמיח כישרונות רבים וטובים.

דרכו בקטלוניה

אחרי שעבר להתגורר בלה מאסיה והתחיל לשחק בקבוצות הילדים של ברצלונה, גם שם לא לקח הרבה זמן לפאטי לבלוט. הוא תמיד שיחק עם גילאים גדולים משלו וכבש מספרים אדירים.
גם בקבוצת הנוער, פאטי הרשים מאוד עם קמפיין נהדר בליגת האלופות כולל צמד נגד צ׳לסי בחצי הגמר כאשר לאחר מכן הוקפץ לסגל הבוגרים של ברצלונה.
השמועה על ילד הפלא הגיעה לאוזניו של וואלורדה ואחרי מסדר הפציעות ממנה החלק ההתקפי של ברצלונה סבל, המאמן החליט לזמן את פאטי לאימונים עם הקבוצה בוגרת, מעשה שגרם להוריו של פאטי להזיל דמעה של אושר וגאווה, מספר האב הגאה.
בריאיון שנערך עם ויקטור ואלדס- שוער העבר ומאמנו של פאטי בעונה האחרונה בנוער, סיפר ואלדס שהוא בכלל לא הופתע מהכניסה החלקה של פאטי לסגל של הקבוצה הראשונה ומספר עוד על היהלום: “הוא חזק, מהיר ובטוח בעצמו, הוא יודע לעשות הכל על המגרש, ולכישרונות כאלה אתה חייב לתת חופש לשחק איך שהם רוצים.”
כדי להבין מהן העוצמות של הילד הזה, מזכירים כולם את הפציעה הקשה שעבר כאשר קרע את הרצועות בברך וישב תשעה חודשים בחוץ.
לא צריך להכביר במילים בשביל לראות איך הוא יצא מהפציעה ולראות שהיא רק חיזקה וחישלה אותו, דבר שמראה על יכולת מנטלית יוצאת דופן לנער בן 16!

לא יאומן שהוא רק בן 16. אנסו פאטי מראה מה הוא יודע.

בבלאגרונה לא לקח הרבה זמן להבין מה יש להם בידיים והחתימו את פאטי על חוזה חדש במועדון עד 2022.
עם סעיף שחרור של 100 מיליון יורו, כאשר גם בהתאחדות הספרדית כבר התחילו לעבוד על האזרחות הספרדית בשביל הילד אשר המטרה הראשונה היא ייצוג נבחרת ספרד באליפות העולם עד גיל 17 וכמובן גם זימון לנבחרת הבוגרת.
פאטי יודע שהרבה מונח על כתפיו בשביל ילד בן 16.
מעניין מאוד לראות מה יוליד יום בשביל ילד הפלא הזה והאם הוא יוביל את בארסה בעתיד ויהיה היורש הראוי לליאו מסי.
עד אז, בפעם הבאה שהילד הזה יככב במדי ברצלונה, אתם תדעו טוב טוב מה הוא שווה.
אנסו, העיניים של צ’אבי עלייך.

יכול לעניין אותך גם:

פרוייקט קיליאן

רק משילוב צמד המילים הללו, קיליאן אמבפה וריאל מדריד, אפשר לכתוב אפילו סרט. אבל המציאות, כפי שנוכחנו לחוות היטב לאחרונה, באמת יכולה לנצח כל דמיון.(תמונה

המשך קריאה »

משחקים בנדמה לי

מיום ליום מתגברים הקולות שמדברים על הסרת ההגבלות, ועולם הספורט ממתין ליריית הפתיחה- מצד אחד רצון עז לחזור למגרשים , ומנגד גישושים באפלה לגבי תאריכים

המשך קריאה »
וירוס הקורונה בתקופת ליגת האלופות

מרוב עצים לא רואים את השער

מצד אחד הצהרות שלא יהיה כאן ספורט מקצועני בחצי השנה הקרובה, ומנגד אישור לחזור לאימונים במתכונת מיוחדת. אז נכון, בשבוע האחרון הגעגוע הצליח לקדם במעט

המשך קריאה »

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email