צ'אבי

צ'אבי

הכוכב של נבחרת ישראל ליורו 2020?

כולנו מסכימים שערן זהבי עושה חייל וקורע רשתות בסין, מונאס דאבור עשה מעבר לאחת הקבוצות הבכירות באירופה אך לצידם של שתי החלוצים יש גם לזכור את היהלום שיצא ממכבי פתח תקווה הצנועה לאימפריה האוקראינית.
אז האם מנור סולומון יכול להיות הישראלי הבכיר ביותר באירופה בשנים הבאות ולעזור לנבחרת להעפיל ליורו 2020?

איך הכול התחיל?

סולומון התחיל לשחק כדורגל בכפר סבא וכבר בגיל 9 הלוזונים זיהו את הפוטנציאל וגייסו אותו למחלקת הנוער שלהם גם בעזרת אביו שעבד במחלקה בתור מאמן כושר.
סולומון תמיד סומן במחלקה של פתח תקווה כאחד הבולטים ותמיד שיחק עם שנתונים מעליו. את הופעת הבכורה שלו בבוגרים ערך שהיה בן 17 בלבד! בהחלט הישגים מרשימים בכדורגל הישראלי.

המעבר לאוקראינה

אחרי שלפני שנה עשה את המעבר המתוקשר לשחטאר דונייצק בסכום עצום לילד בן 19 דאז של כ-6 מיליון יורו בשביל 80% כרטיס ואחרי הסתגלות לא קלה בכלל הכוללת חילופי מאמנים, הקיצוני הצעיר מתחיל את צעדיו בדרך להיות אולי האקזיט הבא של האוקראינים.

ההתחלה של מנור סולומון בשחטאר לא הייתה מזהירה מבחינת מספרים אך מבחינת הסתגלות לקצב המשחק הגבוה, תנאי מזג האוויר ואיכות המשחק הוא בהחלט צלח את המבחן הראשון. אחרי שתפס כבר בהתחלה מקום של קבע בסגל הקבוצה ולעיתים גם קיבל את הקרדיט בהרכב מהמאמן הפורטוגלי- פונסקה שמאוד העריך ואהב את סולומון. 
עם ההסתגלות במועדון הפאר האוקראיני וסיום עונה שכללה דאבל + גול מרשים בגמר הגביע, סולומון התחיל לקבל קרדיט גם אצל הרצוג בנבחרת ישראל כאשר נהפך להיות שם קבוע בסגל הנבחרת ואף פתח במשחק נגד פולין.

אחרי חילופי מאמנים בשחטאר שנראו תחילה לא טובים ליהלום הישראלי, בעיקר בגלל הסיבה שפונסקה דחף להבאתו של סולומון לשחטאר, הגיע לואיס קסטרו הספרדי. מאז הגעתו, סולומון אף שיפר את מעמדו ופתח נהדר את העונה באוקראינה עם מאזן מושלם של הקבוצה כאשר הוא מבשל ומשלים משחק מלא בקרב הענקיות באוקראינה נגד דינמו קייב הגדולה ועזר לקבוצתו לנצח ולתקוע יתד בפסגה (תודו שאתם מעודדים את שחטאר עכשיו).

יכולתו של סולומון באוקראינה בוודאי לא תעלם מעיניו של הרצוג ואולי נראה במשחקים קרובים את היהלום הצעיר מקבל מקום של קבע בהרכב לצידם של זהבי ודאבור, ואולי סוף סוף לקבל טריו מפלצתי בנבחרת, דבר שיכול לעזור מאוד לסיכויי ההעפלה של הנבחרת ומי יודע, אולי עוד נעלה בטעות לטורניר גדול אחרי יותר מידי זמן בלי.

הגול המרהיב של מנור בגמר הגביע

מסומן כאחד הצעירים המבטיחים באירופה

הפרגונים על מנור במועדון האוקראיני הולכים וגוברים ואולי אפילו מוסיפים לחץ לכתפיו של סולומון בן ה-20. אחרי שלוצ׳סקו מאמן העבר המעוטר שיהח את היהלום כאשר השווה אותו לדוגלאס קוסטה שנמכר לבאיירן מינכן וכיום משחק ביובנטוס, ולוויליאן שמכבב היום בצ׳לסי הגדולה. בהחלט שבחים מרשימים ביותר לשחקן שעד לפני שנה עוד היה בחממה של הלוזונים בפתח תקווה.
בינואר 2018 הישראלי זכה לכבוד אדיר כאשר הופיע ברשימת 50 הכדורגלנים המבטיחים באירופה באתר אופ״א.

אז האם השחקן הצעיר שכל כך הרבה מונח על כתפיו יהיה בעוד מספר שנים הכוכב המוביל של הכדורגל הישראלי ויצליח להוביל את הנבחרת ליורו 2020 בקמפיין הנוכחי? רק הזמן היגיד. בינתיים נאחל לו הצלחה רבה ושימשיך להביא כבוד לכדורגל הישראלי.

יכול לעניין אותך גם:

פרוייקט קיליאן

רק משילוב צמד המילים הללו, קיליאן אמבפה וריאל מדריד, אפשר לכתוב אפילו סרט. אבל המציאות, כפי שנוכחנו לחוות היטב לאחרונה, באמת יכולה לנצח כל דמיון.(תמונה

המשך קריאה »

משחקים בנדמה לי

מיום ליום מתגברים הקולות שמדברים על הסרת ההגבלות, ועולם הספורט ממתין ליריית הפתיחה- מצד אחד רצון עז לחזור למגרשים , ומנגד גישושים באפלה לגבי תאריכים

המשך קריאה »
וירוס הקורונה בתקופת ליגת האלופות

מרוב עצים לא רואים את השער

מצד אחד הצהרות שלא יהיה כאן ספורט מקצועני בחצי השנה הקרובה, ומנגד אישור לחזור לאימונים במתכונת מיוחדת. אז נכון, בשבוע האחרון הגעגוע הצליח לקדם במעט

המשך קריאה »

שתפו, תהיו חברים..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email